Převratná novinka ve spárovacích hmotách

Datum: 25.8.2011
obrázek
PCI Geofug® je první samočisticí spárovací hmota na trhu a zároveň produkt s jedinečnými vlastnostmi pro zpracování. Jednotlivé výhody pro zpracovatele nám blíže představí Josef Galčík, který se již 32 let věnuje obkladačským pracím a zná mnoho spárovacích hmot nejrůznější kvality.

Jak dlouho již pracujete s výrobky PCI®?

Letos jsou to teprve tři roky. Patřím totiž mezi nedůvěřivé řemeslníky a dlouho jsem se těmto produktům bránil.

Co Vás tedy přesvědčilo produkty PCI® vyzkoušet?

Byl to především profesionální a velmi osobní přístup odborných a technických poradců PCI®. Potřeboval jsem vyřešit velmi složitou zakázku, a tak jsem si řekl, že bych to mohl konečně zkusit. Dopadlo to na výbornou a od té doby mě produkty a lidé z PCI stále v něčem velmi pozitivně překvapují.

Byla pro Vás tedy i spárovací hmota PCI Geofug® takovým překvapením?

Popravdě jsem po zkušenostech s mnoha jinými spárovacími hmotami nečekal nějaký podstatný rozdíl. Navíc jsem se dozvěděl, že jsem teprve druhý, kdo bude produkt v České republice aplikovat a já mám vždy raději produkty, které jsou již řadu let na trhu.

To, co však následovalo po prvních krůčcích s tímto produktem, mě doslova fascinovalo.

Co si pod tím „fascinovalo“ máme představit?

PCI Geofug® je, co se zpracování týká, naprosto někde jinde, než jakákoliv cementová spárovací hmota, se kterou jsem měl možnost pracovat. PCI Geofug® má velmi jemnou a na zpracování příjemnou konzistenci. Čas pro následné omytí plochy je od pěti do šedesáti minut, a to je opravdu vlastnost, kterou jsem si ani ve snu nedokázal představit. Produkt je bezprašný, to je velmi dobré hlavně při rekonstrukcích za provozu. Pokud mi někde ve spáře zůstane zbytek lepidla, lze ho vyškrábnout a na rozdíl od cementových spárovacích hmot je možné ihned pokračovat ve spárování.

Myslíte si tedy, že spárování se spárovací hmotou PCI Geofug® zvládne i laik?

To bych zrovna netvrdil, už jen s ohledem na nářadí, které je potřeba, ale spárování je výrazně jednodušší, než u cementových spárovacích hmot. Obkladač se s PCI Geofug® nemusí bát, že nepředá hotovou plochu kvůli tomu, že by se zákazníkovi nelíbily spáry.

 

Znamená to, že se se spárovací hmotou PCI Geofug® nejen lépe pracuje, ale spára i lépe vypadá?

Jednoznačně. Výsledkem po spárování s PCI Geofug® jsou spáry s jedinečným a uceleným vzhledem, které dodávají plochám z keramiky a dlažby elegantní vzhled s velkou přidanou hodnotou, jako je např. samočisticí a fotokatalytický efekt, vysoká teplotní odolnost a nebo odolnost proti kyselým čisticím prostředkům.

Je i přes to všechno, co jste uvedl na závěr nějaký nedostatek, který byste spárovací hmotě PCI Geofug® vytknul?

Jeden by se našel a to ten, že měl být na trhu již před dvěma lety, když jsem stavěl svou koupelnu, abych ji měl i u sebe doma…(smích)

Děkujeme za rozhovor a přejeme spoustu pěkných realizací.

 

Text: (pr)

Foto: BASF

Informace o produktu najdete na www.geofug.cz

 

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne