Nový PANEL PLUS v prodeji také v síti Geco tabák

Datum: 15.8.2011
obrázek
V letním vydání časopisu PANEL PLUS jsme se zaměřili především na rekontrukce. Pokud se také chystáte na rekonstrukci panelákového bytu nebo se ve vašem domě rozmýšlíte, zda investovat do renovace fasády či vyměnit stará okna za nová plastová, tak věříme, že časopis PANEL PLUS pro vás bude přínosem. Opět přinášíme mnoho rad a inspirací, jak vylepšit panelákové bydlení.

Původně měli mladí manželé  menší  byt. Po osmi letech se naskytla možnost výměny za větší, a zároveň se v té době prodávaly byty do osobního vlastnictví. Nově získané větší prostory byly v původním stavu, a tak manželé od začátku počítali s postupnou rekonstrukcí. A jak dopadla? To se dozvíte v úvodní reportáži.

Řešení koupelny je často rozhodnutím na řadu let, případně v některých případech na celý život. Zatímco styl ložnice nebo obývacího pokoje můžete změnit v několika hodinách, změna image koupelny se neobejde bez poměrně pracných stavebních zásahů. Dříve než se pustíte do bourání a následně do výběru nových zařizovacích prvků, je třeba si dobře promyslet, co vlastně od své koupelny požadujete.

Cestu za novou koupelnou začali manželé Libuše a Josef Havlíkovi z pražského sídliště v Kobylisích v koupelnových studiích. Průzkum trhu jim poskytl základní orientaci jak v nabídce, tak i v cenách, které postupně zapracovávali do celkové sumy, kterou chtěli na rekonstrukci koupelny věnovat. Rozhodli se pro atypickou rekonstrukci, která by vyhovovala především jejich synovi, který má částečné omezení pohybu. Plánky, rozpočet a fotografie vám představujeme v rubrice Koupelna pod titulkem Překvapivá proměna.

Oslovila nás čtenářka, jejíž bratr si pořídil malý byt 1+1 v panelovém domě. Plánuje jeho rekonstrukci a potřebuje poradit s řešením dispozice. V bytě bude bydlet sám, na pravidelné návštěvy budou docházet jeho dva synové. Mezi jeho požadavky tedy také patří podmínka, vytvoření lůžek pro další dvě osoby. V koupelně si přeje sprchový kout, závěsnou toaletu a otopný žebřík. A jak si s tímto zadáním poradila interiérová návrhářka Kateřina Mlejnková? To se dozvíte v naší stalé rubrice Proměny bytu v článku nazvaném Malý byt v pánském stylu.

V rubrice Bytová družstva a SVJ se seznámíte s konečnými výsledky velké soutěže Panelák roku 2010. V reportáži nazvané Takové je město na Seině, kterou uveřejňujeme v rubrice Letem světem, se spolu s naším reportérem podíváte do metropole Francie . V rubrice Galerie se seznámíte s tvorbou akademického malíře Rudolfa Mejsnara, který je v práci s barvami skutečným kouzelníkem.

Starší čísla naleznete zde, pokud máte zájem o předplatné, objednávejte zde

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne