Obklad zárubně podtrhne krásu nových dveří

Datum: 28.7.2011
obrázek
Pokud se rozhodneme pro nové interiérové dveře, musíme často zároveň řešit problém, co se zárubněmi. Ani elegantní dveře ve starých oprýskaných zárubních totiž moc parády neudělají. Chytrou odpověď představuje obklad ocelové zárubně.

Klasickým postupem je odstranění stávajících nevyhovujících zárubní a montáž nových. To ale znamená bourání, dočasnou špínu a stavební ruch v domácnosti. A zejména v panelových domech je vyřezání zárubně pořádnou otročinou. Nehledě na to, že stavební úprava tohoto typu musí být samozřejmě schválena majitelem domu a posouzena statikem.

Obklad zárubně je čistý a rychlý

Podstatně rychlejší metodu, jak získat krásné nové dveře a současně zárubně, představuje využití kompletu obložkových zárubní a dveří. Speciální obložkovou zárubní (v odborné terminologii obkladem ocelové zárubně) lze bez nutnosti bourání a dalších stavebních prací bez problémů zakrýt stávající nevzhledné kovové zárubně a následně je osadit dveřmi ve shodném designu. Půvab tohoto řešení tkví v tom, že obložka se montuje přímo na starou ocelovou zárubeň po odstranění pantů pomocí montážní pěny. Postupuje se bez bourání, bez špíny a prachu.

Obklad ocelové zárubně přitom není nějakým náhradním nebo nouzovým postupem. Naopak, poskytuje stejnou svobodu volby designu a podoby dveří, jako v případě klasických zárubní. Například společnost SOLODOOR nabízí obklady prakticky ke kterékoliv ze svých 16 modelových řad s několika desítkami možností kombinací povrchové úpravy a barevného dekoru.

Nezanedbatelnou výhodou rovněž je, že instalace OOZ je díky absenci bourání levnější než klasická obložka a s ní spojené stavební práce.

Ovšem ani správná montáž obkladu ocelové zárubně není záležitostí pro amatéry. Málokdy se totiž poštěstí, aby stávající zárubeň byla osazena naprosto dokonale, bez nepřesností. Jinými slovy netvoří pravidelný obdélník. Při instalaci obkladu je tak potřeba vše pečlivě proměřit a případné odchylky vyrovnat, jinak by dveře v nové zárubni neseděly. Proto je nejlépe svěřit se do rukou zkušené a proškolené montážní firmy, jejíž pracovníci většinou zvládnou obložku osadit za jeden den.

Nová obložka pro paneláky

Až donedávna si o podobném obložení zárubní mohli nechat jen snít majitelé bytů v panelových domech. Standardní obklad ocelové zárubně totiž nelze použít na všechny typy zárubní, zejména ne na úzké zárubně v betonových příčkách panelových bytů. Problematické je také obložení zárubní, jejichž těleso nelícuje se stěnou a příliš z ní vystupuje.

Společnost SOLODOOR nyní přichází na trh se zcela novým typem obkladu ocelové zárubně, který dovoluje rekonstruovat i problematické, především panelákové zárubně, u nichž to doposud nebylo možné. Nový model OOZ je speciálně určen pro zárubně převážně používané při výstavbě panelových domů.

Dveře a zárubně vybírejte přes počítač

Rychlé montáži obkladu ocelové zárubně může předcházet i stejně rychlý a pohodlný výběr modelu dveří a zárubní. Místo běhání po obchodech či listování v tlustých katalozích stačí počítač s připojením k internetu. Společnost SOLODOOR totiž vyvinula moderní nástroj pro volbu nových dveří s pomocí počítače, takzvaný konfigurátor na adrese www.solodoor.cz. Tato aplikace umožňuje sestavu dveří a zárubní ladit do nejmenších detailů, přičemž se vše promítá do velmi kvalitní vizualizace přímo na obrazovce. Konfigurátor umožňuje vybírat modely dveří, volit různé povrchy, typ prosklení, nejrůznější doplňky a technické podrobnosti (rozměr dveří, pravé nebo levé dveře). Při každé změně parametrů se zároveň okamžitě zobrazí i informace o aktuální ceně. Zvolenou sestavu pak stačí jen vytisknout a zajít s ní k nejbližšímu prodejci SOLODOOR, nebo objednat dveře a zárubně přímo elektronicky.

Dveře na splátky? Jde to!

Ani zjištění, že na vysněné modely dveří právě nemáte peníze, není žádným neštěstím. SOLODOOR v partnerství se společností ESSOX ze skupiny Société Générale zavedla systém splátkového prodeje, který umožňuje rozložit nezbytné výdaje na delší časové období.

Prostřednictvím splátek lze u SOLODOOR financovat nákupy až do výše 500 000 korun, přičemž systém je otevřen prakticky každému, včetně důchodců nebo žen na mateřské dovolené. Splátkový systém SOLODOOR a Essoxu nabízí tři modely s rozdílnou výší počáteční úhrady zákazníka a různým počtem měsíčních splátek. Nejjednodušší varianta pro investici do 60 000 Kč je nastavena tak, že zákazník v okamžiku nákupu dveří zaplatí jen 1/10 pořizovací ceny, poté následuje 10 měsíčních splátek ve výši rovněž 1/10 pořizovací ceny.

SOLODOOR systém splátkového prodeje zatím startuje ve svých podnikových prodejnách v Brně a v Sušici. Samotné vyřízení nezbytné administrativy pak probíhá přímo na místě a nezabere více než 30 minut a s poskytnutím úvěru nejsou spojeny žádné poplatky.

Text: Jiří Janoušek

Foto: Solodoor

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne