Jak vybrat kvalitní okno?

Datum: 31.12.2008
obrázek
Nejpůvodnějším stavebním materiálem je dřevo. Platí to i o oknech. Podstatným činitelem však zůstává cena dřevěných oken, neboť ne každý disponuje odpovídajícím rozpočtem – kvalitní dřevěná okna jsou řádově o desítky procent dražší než kupříkladu okna plastová. Dřevo má i další nevýhodu, která okna prodražuje: vyžadují zodpovědnou údržbu, a to tím intenzivnější, čím jsou starší. Na technicky optimální úrovni je dnes zvládnuta i technologie výroby ocelových nebo hliníkových oken, ovšem zde ještě více než u dřeva hraje roli cena.

Správný výběr výrobce

Na trhu působí desítky ba stovky výrobců. Toho dobrého poznáte především podle nabídky služeb - u výměny je kromě kvalitní a různorodé nabídky prvků a jejich příslušenství (parapety, rolety, žaluzie, sítě proti hmyzu) samozřejmostí také odborná demontáž a likvidace starých oken, zaměření, kvalitní montáž a záruční a pozáruční servis. Významným signálem je i doba působení na trhu - ti nejlepší výrobci na něm působí deset a více let a tyto zkušenosti jsou mnohdy k nezaplacení. Špičkové firmy disponují i širokou paletou doprovodných služeb - bezplatné poradenské linky, široká síť obchodních zastoupení a neustálé posouvání hranic v inovacích. Jednou z nejlepších v oboru je společnost RI OKNA a.s. se sídlem v Bzenci (okres Hodonín).

Proč okna od společnosti RI OKNA a.s.?

Společnost RI OKNA a.s. vyrábí výlučně z německých profilů značky SALAMANDER v široké škále barevných odstínů včetně imitace dřevěných povrchů. Mezi prvními uvedla na trh nový pětikomorový profil KLASIK umožňující výrobní variabilitu a spolu s ním i pětikomorový podkladní profil. Spojení obou umožňuje bezproblémové splnění závazných požadavků technických norem, přičemž na novou úroveň posunuje především tepelně izolační vlastnosti okna.

Takto vytvořená a odborně namontovaná okna s minimální záruční dobou v délce 5 let jsou využitelná pro všechny myslitelné typy aplikací včetně nízkoenergetických staveb. Výrobní program vhodně doplňují i další profilové řady STANDARD a ELEGANT. Všechny prvky jsou dodávány s kompletní škálou příslušenství a celoobvodovým kováním MACO a jsou s to plnit i nejnáročnější architektonické požadavky na novostavby i rekonstrukce. Pro rozhodování o výběru dodavatele vašich oken se nenechte ukolébat jen tím, že jiní výrobci mohou mít okna levnější - pro dobrého investora to není a nemůže být jediný parametr. Za dobře vypadající první cenou se může skrývat úskalí - postupné naúčtování doprovodných služeb a příslušenství pak cenu navýší. RI OKNA a.s. informacemi o cenách svých oken vychází zákazníkům vstříc a informuje objektivně - pro každého, kdo se pro naše okna rozhodne, můžeme dohodnout i na míru zvolený splátkový režim.

 

                                                                                     foto: archiv společnosti RI OKNA a.s.

 

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne