Světlo, design a spousta využití

Datum: 26.7.2011
obrázek
Není žádnou novinkou, že klasickým žárovkám odzvonilo. V posledních letech se stále zdokonalují modernější technologie, které přináší nejen úsporu energie, ale také delší životnost a nový design. Produkty jsou také při výrobě a likvidaci šetrnější k životnímu prostředí.

Pokud přemýšlíte o rekonstrukci bytu, tak věřte, že není jednoduché rozmyslet si a navrhnout osvětlení různých prostor, ať se jedná o předsíň, kuchyň, koupelnu, dětský pokojíček nebo intimnější osvícení ložnice.

Pokud se však rozhodnete, že interiér chcete mít funkčně osvětlený a ušetřit za provoz elektřiny, tak investujte do LED technologií – opravdu se vyplatí.

LED žárovky

Technologie LED žárovek mivvy je synonymem pro hospodárnější provoz každé domácnosti. LED žárovky mají efektivnější spotřebu elektrické energie a také větší světelnou variabilitu a kreativitu. Některé z nich dokonce disponují designovými chladiči CeramBase, což je speciální keramický materiál s příměsmi, které umožní lepší přenos tepla. Další výhodou je, že jsou pevnější a odolnější proti nárazu.

 

 

 

LED zářivky

Vyznačují se velmi dlouhou životností - od 30 000 do 70 000 hodin dle konkrétního typu LED trubice. Další výhodou LED zářivek je okamžitý start světla, výrazně nižší spotřeba oproti běžným zářivkám (více jak 50% úspora energie). Světlo vyzařují bez blikání a hluku. Teplota trubice je minimální.

LED panely

LED panely jsou výkonnou a efektní alternativou ke světelným zdrojům, jako jsou například zářivková tělesa nebo světelné zdroje s mléčným filtrem. Tenká světelná tělesa s velkou světelnou plochou se zahřívají jen nepatrně. Díky technologii D-LiteFusion se dají využít všude tam, kde chcete mít dostatek rovnoměrného osvětlení. Dají se instalovat na kolmé zdi, do šikmin i na stropy. LED panely je také možné zapracovat i do sádrokartonových dílů tak, aby lícovaly s pohledovou stranou.

 

LED pásy

Tento inovativní druh osvětlení se hodí všude tam, kde potřebujete dostatek světla pro práci nebo bezpečnost. Vzhledem k jednoduché instalaci a nízkonapěťovému napájení lze LED pásy využít téměř všude. Vhodnými umístěními jsou kuchyňské linky, police, vitríny nebo schodiště. Pásy s vyšším stupněm krytí lze instalovat do koupelen, akvárií nebo bazénů. Pásy jsou vyráběny s LED diodami svítícími v barvě bílé (teplá nebo studená) nebo v různých barvách.

 

 

Výhody použití LED technologie

  • produkuje až 10× více světla než žárovky
  • může vyzářit světlo v požadované barvě bez použití barevných filtrů
  • je odolnější vůči nárazům
  • povrchová teplota je velice nízká oproti běžným nebo halogenovým žárovkám
  • ideální pro použití tam, kde dochází k častému vypínání a zapínání nebo k regulovanému osvětlení
  • má extrémně dlouhou životnost, až 50 000 hodin
  • velmi rychle se rozsvítí
  • neobsahuje zdraví nebezpečné příměsi (např. rtuť)
  • neprodukuje nebezpečné UV záření
  • je šetrná k životnímu prostředí

 Tipy pro instalaci

Oproti standardní fluorescenční zářivce je instalace LED zářivky mnohem jednodušší. U nových instalací se LED zářivka připojí přímo ke zdroji napětí 220 V, jelikož ovládací elektronika je uvnitř tělesa. U stávajících instalací je zapotřebí vyjmout startér, případně tlumivku, s nimiž by ovládací elektronika LED nefungovala. Je rovněž zapotřebí dbát na správnou polaritu, čímž se předejde zbytečnému a nevratnému poškození ovládací elektroniky.

 

 

Společnost mivvy, a.s. vznikla v roce 2007 z iniciativy českých i zahraničních investorů. V roce 2008 se mivvy, a.s. kapitálově propojila s hongkongskou společností mivvy Corporation Limited.

Text: (uh)

Foto: archiv firmy mivvy a.s.

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne