Střízlivé i rozmarné Milano

Datum: 20.7.2011
obrázek
Letošní milánský veletrh nábytku slavil padesáté narozeniny, a tak nejen připomínal vystavením vybraných designérských skvostů slavnou historii, ale snažil se aktuálně předvést co nejvíc.

Do lehkého sváru se tak dostalo pokrizové období, které nabádá k opatrnosti a vyčkávací taktice, a touha oslavit narozeniny pořádnými tvůrčími výboji. Na Euroluce, které letos bylo k Salone Internazionale del Mobile přidruženo, jsme zvyklí vídat vynikající design, překvapení se proto konalo spíš v sekci sedacího nábytku, kde se občas fantazie opravdu vyřádila.

Vše pro spotřebitele

Ze souboje protikladů vyšel jednoznačný vítěz: zákazník. Střízlivost a šetrnost, která nastoupila v předchozích letech, nezmizela, přidružila se k ní ale nová radost z tvorby.

Stále je uspokojivé sledovat variabilitu nábytku, jeho skladebnost a možnost použít ze sestavy jen tolik, kolik se nám vejde do bytu. Skoro mánií je jeho nasvětlování a prosvětlování, které už dávno nesedí jen v kuchyňských dvířkách či v koupelně, ale prostupuje celý interiér. Chcete-li si doma připadat trochu jako na diskotéce, může vám celý byt barevně pulsovat a střídavě se proměňovat, takže zelenáte, červenáte, žloutnete...

Detail vládne

Novinka u nábytku je především v dobře promyšleném, mnohdy vtipném a propracovaném detailu, na který se pečlivě dbá. Celkově je kvalitní a solidní zpracování naprosto očividné. K tomu se přidružuje hravý přístup k designérskému úkolu, nové míchání a používání barev, i když je pořád hodně střízlivé až na některé extravagance. Když sečteme takto navozené dojmy, máme před sebou odlehčený, promyšlený interiér s kvalitním nábytkem, který může občas rozsvítit neobvyklý solitér a pravidelně ho proměňovat a prosvěcovat diodové světlo.

Každý si jistě zvolí to, co mu vkus a kapsa dovolí, ale důležité je především to, že vybírat je opravdu z čeho. I do malých bytů!

Text: Vladimíra Storchová

Foto: autorka, SIM, Euroluce, Design Week Tortona, Milano

 

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne