Letní PANEL PLUS také na stáncích Geco

Datum: 14.6.2011
obrázek
Chystáte-li se na celkovou rekonstrukci panelákového bytu nebo jen na dílčí úpravy, které oživí vaše bydlení, tak nové vydání časopisu PANEL PLUS je to pravé čtení, které poradí, jak na to. Pro Bytová družstva a SVJ přinášíme také mnoho užitečných informací, které pomohou vybrat správnou firmu na revitalizaci nebo tipy, na co si dát pozor.

Mnohé panelákové byty mají po rekonstrukci daleko vyšší standard bydlení než rodinný dům. Zvláště když se podaří propojit dva menší byty do jednoho většího a pro přestavbu majitelé zvolí spolupráci se schopným architektem. Původní byt 3+1 přestal rodině se dvěma dětmi vyhovovat, i když na „panelákové“ poměry neměl úplně špatnou dispozici. Synové odrostli a požadovali větší soukromí než společný dětský pokoj, pracovně vytížení manželé zase postrádali místnost, kde by se člověk mohl uzavřít a třeba celou noc pracovat, aniž by světlem či hlukem rušil spícího partnera. 
Šestimetrový rozpon konstrukčního systému sice dovoloval zrušit původní příčky a byt rozčlenit jiným způsobem, ale v tomto případě chyběla spíše větší obytná plocha, a ta se nafouknout nedá. Úvahy
o vhodném řešení se vyvíjely, rodina přemýšlela také
o prodeji bytu a stěhování, ale z místa bydliště se jim příliš nechtělo. Zásadní změna situace nastala, když se jim podařilo přikoupit sousední byt 2+kk. První pokus o sloučenou dispozici nebyl příliš přesvědčivý, šťastným krokem bylo až setkání s ATW architekty, Jitkou Malcovou, Alexandrem Mandicem, Lucií Krylovou a Eliškou Rauchovou, kteří jsou na přestavby panelákových bytů skutečnými mistry. A výsledek? Ten najdete v rubrice Návštěva.
Stále více lidí se na nás obrací s žádostmi, abychom jim poradili při jejich úvahách o rekonstrukci bytu, další lidé oslovují bytové architekty, prostě všichni chtějí vynaložené finanční prostředky využít co nejefektivněji, aby jejich nově upravený byt byl nejen zajímavý, ale také účelně zařízený, prostě, aby pokud možno po všech stránkách, vyhovoval jejich potřebám a přáním. Proto jsme zřídili stálou rubriku nazvanou Proměny bytu, kde publikujeme návrhy a možná řešení z dílny interiérové návrhářky Kateřiny Mlejnkové. Tentokrát přišla na řadu čtenářka Milada.
V rubrikách Koupelny a Kuchyně vám představujeme nové trendy v rekonstrukcích těchto důležitých místností bytu a také stále větší možnosti v jejich praktickém zařizování.  V rubrice Bytová družstva a SVJ se seznámíte s předběžnými výsledky velké soutěže Panelák roku 2010. V reportáži  nazvané Za krásami Peloponésu aneb cesta do Tola uveřejněnou v rubrice Letem světem spolu s naší reportérkou navštívíte jednu z kolébek civilizace. V rubrice Galerie se setkáte s tvorbou akademického malíře Dobroslava Halaty. Spolu s námi nahlédnete do  jeho tvůrčí kuchyně, která skýtá mnohá překvapení.

 TIP PRO VÁS:
Pokud si chcete časopis předplatit, využijte tento portál, stačí kliknout na odkaz předplatné. Zajímá vás, o čem se psalo v minulých číslech? Klikněte na Listování v časopisech.

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne