Nový standard u plastových oken

Datum: 29.12.2008
obrázek
Společnost Slovaktual, největší výrobce plastových oken na Slovensku, hlásí vstup na český trh. Na tuzemském trhu se chce prosadit především vysokou kvalitou za příznivou cenu. Všechna její okna jsou standardně vybavena středovým těsněním s celkem třemi těsněními v profilu, což je něco, co čeští výrobci nabízejí jen za příplatek u nejvyšších modelových řad.

Svým vstupem na tuzemský trh hodlá společnost Slovaktual zaplnit mezeru v segmentu technicky vyspělých oken za příznivou cenu, a sice ve smyslu firemního hesla: „To, co jiní teprve zavádějí, my už nabízíme jako standard". Všechna okna značky Slovaktual jsou totiž standardně vybavena středovým těsněním (resp. středovým dorazovým těsněním) s celkem třemi těsněními v profilu, které výrazně zvyšují nejen tepelně-izolační vlastnosti okna, ale chrání kování před nepříznivými vlivy počasí a zabezpečují vysokou vodotěsnost, a to až do 2100 Pa. Základním konstrukčním prvkem oken je profilový systém od německé firmy Aluplast s pěti až osmikomorovým systémem, který oproti klasickým tříkomorovým plastovým profilům výrazně snižuje náklady na vytápění.

S roční produkcí více než 330 000 okenních jednotek, obratem 980 mil. Sk v roce 2007 a s více než 130 pobočkami na Slovensku, Maďarsku, Rakousku, Francii a Švýcarsku se jedná o jednoho z největších evropských producentů plastových oken.

„Základní firemní filozofií společnosti Slovaktual je orientace na inovativní řešení, a to nejen v konstrukci plastových oken, ale také ve výrobním postupu," říká výkonný ředitel společnosti Slovaktual Ľubomír Majzlan. Okna jsou vyráběna na sedmi plně automatizovaných výrobních linkách s denní kapacitou 900 oken, přičemž vlastní proces výroby je řízený počítačovým systémem bez výkresové dokumentace. Jen investice do výrobních technologií dosáhly za poslední čtyři roky téměř 300 milionů Sk. Velký důraz je kladen nejen na kvalitu výroby, ale také na ekologii a bezpečnost práce, což dosvědčují certifikáty ISI 9001, ISO 14 001 a OHSAS 18 001.

V průběhu několika příštích let by měla v České republice vzniknout stejně hustá síť obchodních zastoupení společnosti Slovaktual jako na Slovensku, kde je firemní pobočka téměř v každém městě. Kromě plastových oken vyrábí společnost Slovaktual také hliníkové dveře se standardně zabudovaným tříbodovým uzamykáním v jedné samostatné hale, a dále dodává venkovní hliníkové parapety, vnitřní parapety a žaluzie.

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne