Hliníkové systémy nové generace

Datum: 9.6.2011
obrázek
Společnost Schüco, světová jednička v oblasti opláštění budov, rozšiřuje svůj sortiment hliníkových okenních systémů nové generace AWS (Aluminium Window System) a od února 2011 trhu nabídne, jako vůbec první výrobce hliníkových okenních systémů, novinku v podobě hliníkového okenního systému Schüco AWS 90.SI+, který zcela splňuje hodnoty tepelné izolace na úrovni pasivních domů.

Nový okenní systém Schüco AWS 90.SI+ propojuje přednosti hliníku s progresivními hodnotami tepelné izolace a vytváří tak potenciál pro trvale udržitelnou architekturu budoucnosti. Ve spojení s trojitým zasklením (koeficient tepelné propustnosti sklem Ug = 0,6 W/m2K) a „teplými“ hranami dosahuje hliníková konstrukce s konstrukční hloubkou 90 mm hodnoty součinitele prostupu tepla oknem Uw = 0,8 W/m2K (za předpokladu standardních rozměrů 1,23 x 1,48 m a pohledové šířky 117 mm).

Vynikající hodnoty tepelné izolace

Nejnovější generace oken Schüco AWS 90.SI+ představuje energeticky efektivní a na trvale udržitelný rozvoj orientované možnosti řešení ve stavebnictví. Těchto vynikajících hodnot tepelné izolace pohybujících se na úrovni standardů pasivních domů bylo u nového hliníkového okenního systému Schüco AWS 90.SI+ dosaženo především díky optimalizované a rozšířené izolační zóně s pěnou plněnými izolačními můstky, velkoobjemovému koextrudovanému středovému těsnění s „komůrkami“ a novodobému principu tepelné izolace v zasklívací drážce. V kombinaci se skrytým mechanickým kováním Schüco AvanTec navíc okenní systém Schüco AWS 90.SI+ umožňuje také provedení s úzkou pohledovou šířkou do 64 mm a hmotností okenního křídla do 160 kg.

Stavebnicový systém AWS

Okenní profil Schüco AWS 90.SI+ je založen na stavebnicovém systému AWS a zaručuje tak kompatibilitu s hliníkovými dveřními systémy Schüco ze série ADS 90 PL.SI, která bude uvedena na trh v průběhu letošního roku. Výborné užitné vlastnosti hliníku zaručují kromě vynikajících energetických standardů také možnost volby z rozmanité nabídky v designovém provedení. Díky svým unikátním vlastnostem se hliník stává materiálem budoucnosti pro stavebnictví. Hliník totiž nabízí řadu benefitů nejen v oblasti designu, ale rovněž z hlediska konstrukce a výkonnosti/funkčnosti stavebních prvků, je materiálem, který je lehký, pevný, s nízkými nároky na údržbu, odolný proti korozím, trvanlivý a snadno do detailů tvarovatelný. Navíc životnost hliníkových oken, dveří i fasád je obvykle delší než doba životnosti/využitelnosti samotné budovy. Vzhledem k procesům recyklace a modernizace výroby jsou negativní dopady zapříčiněné výrobou konstrukcí z hliníku na životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj významně redukovány.

Text: Jana Holinková

Foto: archiv společnosti Schüco
 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne