Kvalita má svou cenu. Proto se vyplatí…

Datum: 27.4.2011
obrázek
„Do soutěže o titul FIRMA ROKU 2010 se ve Středočeském kraji přihlásilo 182 společností. Zvítězila společnost KASTEN, spol. s r.o.“, říká Aleš Kocourek, jednatel společnosti.

Zateplení je dnes nejen módní, ale v případě revitalizace panelových domů i nezbytné. Nejen pro úspory tepla, ale také pro zlepšení pohody bydlení. Komplexní revitalizace panelového domu však není levná záležitost. Proto je nutné pečlivě vybírat. A pozorně počítat. Ne vše, co vypadá na první pohled výhodně, totiž skutečně výhodné je.

Nejde totiž jen o pořizovací hodnotu revitalizace či zateplení, ale především o to, aby byly dosaženy očekávané úspory ve spotřebě tepla a byly dlouhodobé. A také, a to je přinejmenším stejně důležité, či možná ještě důležitější, aby se investice do zateplení vrátily i ve vyšší kvalitě a pohodě bydlení a také v zaručeném prodloužení životnosti domu. Což, v Česku tak oblíbená, sleva mnohdy nezaručuje.

Revitalizaci a zateplování panelových domů se KASTEN věnuje od roku 1995. Představuje to víc než 1000 zateplených domů. Ve Středních Čechách, Plzeňském i Libereckém kraji nebo v Praze. Letos rozšíří svoji dobrou pověst i do Kadaně, Klášterce nad Ohří a do Jirkova. K tomu Aleš Kocourek, jednatel společnosti KASTEN říká: „Tahle zakázka na revitalizaci a zateplení panelových domů v Kadani, Klášterci a Jirkově, kterou jsme získali ve výběrovém řízení, má hodnotu 200 milionů korun. Dokládá to, co jsme si za 15 let, během nichž se revitalizaci domů věnujeme, ověřili. Totiž, že dobrý výsledek, tj. úspory ve spotřebě tepla, lepší pohodu bydlení i efektivní prodloužení životnosti domu zajistí jen skutečně profesionální přístup. To je, jednoduše shrnuto, především dokonalá příprava, do níž patří mj. na začátku energetický a technický audit, profesionálně připravený projekt a nezbytností je promyšlené financování. Korunou díla je kvalifikovaná realizace, do níž patří i použití výrobků, které požadovaným parametrům úspor odpovídají. To znamená certifikovaný zateplovací systém, okna, která mají odpovídající hodnoty prostupu tepla, stejně tak jde o stěrky a omítky. Ne na posledním místě stojí i architektonické řešení vzhledu revitalizovaného objektu. Z toho plyne, že ne každý, kdo slibuje zateplení za nízkou cenu, může úspory a očekávanou kvalitu garantovat. Kvalita totiž má svou cenu. Nízká cena se na kvalitě projeví. Ale negativně. V oněch 1 000 domech, které jsme za 15 let zateplili, žije víc než 100 000 spokojených lidí. To není, myslím, malá zkušenost. Proto každému investorovi radím, aby se s těmi, kteří nabízejí jednoduché a levné řešení, rychle rozloučil. Vyplatí se mu to…“.

„Výhodné“ nabídky, založené na slevách, vypadají, že jsou „levnější“, ale rozhodně nejsou kvalitnější. O záruce, odpovídající vynaloženým finančním prostředkům, ani nemluvě. Za pečlivou firmou zůstává skvělá stavba. Pro KASTEN pracují pečliví lidé…

Kontakty:

KASTEN spol. s r.o., Větrná 145, 277 11 Neratovice – Byškovice

tel: +420 315 688 230 – 1; fax: +420 315 688 232, e-mail: info@kasten.cz

Text: Václav Chaloupecký

Foto: archiv firmy Kasten

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne