Bylo založeno jubilejní družstevní konto

Datum: 22.4.2011
obrázek
V České republice v současné době existuje necelých 60 tisíc bytových družstev a společenství vlastníků jednotek (SVJ). Pro více než třetinu těchto subjektů se ČSOB stala mateřskou bankou, když přes u ní otevřený účet vedou svůj platební styk.

Kromě klasického běžného účtu je velice vyhledávaným produktem zejména ČSOB Družstevní konto. Jak už název napovídá, tento účet je vytvořen na míru specifickým potřebám bytových družstev a SVJ s cílem uspokojit všechny jejich základní potřeby v oblasti platebně-zúčtovacího styku. Kromě nadstandardního pásmového úročení dle aktuálního zůstatku na účtu nabízí v rámci jednoho zvýhodněného poplatku i možnost bezplatného využívání dalších bankovních produktů a služeb. Zdarma tak lze ovládat účet prostřednictvím elektronického bankovnictví, získat platební kartu nebo si zřídit další, například termínovaný, účet. Samozřejmostí je automatické zasílání výpisu z účtu jednou měsíčně poštou.

Výhodné úročení

Stávající uživatelé Družstevního konta zejména oceňují skutečnost, že ČSOB od uvedení tohoto produktu do prodeje, ani jednou nezhoršila nastavené podmínky úročení, které odvozuje od ceny peněz na mezibankovním trhu. Pro SVJ pak Družstevní konto přináší ještě jednu výhodu - úrokové výnosy z vkladů na tomto účtu (na rozdíl od úrokových výnosů z termínovaných a spořících vkladů) se u SVJ nezapočítávají do daňového základu.

10 000 Družstevních kont

O oblíbenosti Družstevního konta svědčí skutečnost, že počátkem února na pobočce v Českých Budějovicích byl přivítán klient, který si založil ČSOB Družstevní konto s pořadovým číslem 10 000. Jak již banka v loňském roce avizovala, byl jubilant i náležitě oceněn. Tím šťastným klientem se stalo Společenství vlastníků A. Barcala 1-3-5 z Českých Budějovic, které kromě šeku na 10 000 korun získalo i „doživotní“ užívání konta bez měsíčního poplatku za jeho vedení a výrazně snížený poplatek za došlé platby. Pro zástupce SVJ to bylo milé překvapení zejména za situace, kdy před plánovanou rekonstrukcí svého domu počítají s každou korunou.

Získejte dotaci na úvěr

Kromě platebního styku však ČSOB klientům z řad bytových družstev a SVJ i nadále nabízí atraktivní podmínky úvěrování oprav a rekonstrukcí jejich nemovitostí. V posledních měsících, zejména v souvislosti s avizovaným navýšením DPH na stavební práce od příštího roku, se enormně zvýšil počet žádostí o poskytnutí úvěru, se kterými se bytová družstva a SVJ na ČSOB obracejí. To vše navíc za situace, kdy ČSOB, jako jediná banka v ČR, stále nabízí možnost získání dotace ve výši 1 % z objemu úvěru použitého na investici, která přinese určitou úsporu energií. Je tedy reálné, že celkový objem bankou poskytnutých úvěrů těmto klientům ještě v letošním roce přesáhne 30 miliard korun. ČSOB, obdobně jako u ČSOB Družstevního konta, již nyní počítá s tím, že jubilejní úvěrovaný klient, který jako první svým úvěrem překročí celkovou hranici 30 miliard korun schválených úvěrů, bude rovněž nadstandardně oceněn.

Text: (pr)

Foto: ČSOB a archiv redakce

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne