Dveře do moderny, klasiky i retra

Datum: 8.3.2011
obrázek
Ke dveřím patří dřevo a tahle dvojice je v bytovém designu stále „in“. Co se týče originální kresby, útulna spojeného s teplem i pocitu z kousku přírody u nás doma, je dýha prostě jedinečná. Ať už podřídíte vaše bydlení jakémukoli stylu, dýhované dveře se snadno přizpůsobí.

Trendům moderní elegance jasně velí plochy tmavě sytých tónů v kontrastu se světlými. V takovém případě můžete sáhnout po dveřích v dýze ořech. Pokud zvolíte evropskou variantu této dřeviny, dveře ozdobí zajímavá kresba na podkladu jemného tmavě hnědého dekoru. Americký ořech má oproti tomu pravidelnější přímá vlákna a výraznější barevný tón. Ořech na dveřích Bonalana si bude náramně rozumět s nábytkem ve vytříbeném stylu a tmavou podlahou. Designovým znakem tohoto modelu od SAPELI jsou vlysy s čirými či mléčnými plexisklovými proužky vlepenými do plochy dveřního křídla. Pronikající světlo si tak pohraje s tmavšími prvky a podpoří ty světlé.

Interiér v duchu klasiky

V interiéru v duchu klasiky se nebojte přivítat dřevo z exotických krajin, které umí být náležitě honosné. Jedním z tipů může být dýha bubinga, s níž se můžete setkat ve dvou, vzhledem odlišných variantách. Dveře s dýhou krájené bubingy ponesou texturu s tmavými proužky. Loupaná bubinga je zase podobná kořenici a představuje střídměji laděný dekor. I když u vás bude trocha exotiky unikátem, můžete díky ní přijít s nevšedními barvami bytových textilií, které přiměřeně oživí zvolené decentní pojetí. Rozhodně nezapomeňte na možnost vybrat pro danou místnost plný model či model s vhodným prosklením. Prosklené modely dveří dodají prostoru na vzdušnosti a opticky ho zvětší díky pronikajícímu světlu. Je ovšem dobré vybrat takovou velikost prosklení a typ skla, abyste nenarušili dostatek soukromí v místnosti. V případě proskleného modelu dveří Note vás dokonce překvapí přítomnost dekorativního prvku, drážek vyfrézovaných do dveřní plochy a jejich pokračování na ploše skla. I takové detaily se stanou vítaným estetickým zpestřením domova.

Kombinace v moderním interiéru

Máte-li zálusk na dveře s co nejsvětlejší dýhou, ohlédněte se po evropském javoru. Dýha působí designově čistě a můžete ji kombinovat i s odvážnějším pojetím moderního interiéru. Ve spojení s nápadnými vzory tapety na stěně v retro stylu bude interiér působit ladným a přitom svěžím dojmem. Dveřní křídlo ozvláštní svisle vedená dýha na okraji ve spojení s příčným směrem kresby dřeva na sesazence. Řešení v tomto provedení najdete na dveřích Tenga z dílny SAPELI. Vždy ovšem platí, že nejlépe bude vašemu interiéru slušet taková dýha, se kterou se budete dobře cítit vy.

Text: Zuzana Marková, Dendrit

Foto: archiv firmy Sapeli

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne