Barevné osvěžení kuchyně

Datum: 7.3.2011
obrázek
Nerezová klasika je nesmrtelná a nadčasová, ovšem někteří z nás jsou poněkud hravější povahy a rádi svůj byt zpestřují zajímavými barevnými kombinacemi. Právě pro ně a také pro milovníky retra či přírodních interiérů připravila Brabantia novou řadu odpadkových košů a dóz na ukládání potravin.

Taupe

To je výraz pro tmavošedou barvu, která je v současnosti trendem moderních, přírodních interiérů. Inspiraci čerpá z tmavých typů dřeva jako je mahagon či barva ořechu. Je velmi elegantní a v podobě bytových doplňků výborně demonstruje snahu o propojení přírody a městského stylu života. Právě z této všeobecné tendence vycházeli odborníci na barvy ze společnosti Brabantia a vyvinuli tak kolekci Taupe, která zahrnuje řadu odpadkových košů, chlebník a dózy na potraviny. Tato barva se perfektně hodí do kuchyní, obývacích pokojů či do jídelen, kde sjednocuje prostor a stává se zároveň jeho součástí. Použít ji však můžeme i v přírodně laděných či neutrálních koupelnách.

Vintage Blue

Zcela odlišná je pak řada Vintage Blue odkazující k 70. létům a populárnímu denimu, jež dohromady tvoří unikátní „retro look“. Propojením jemného tvaru a funkčního designu s odvážnou barvou „blue jeans“ bylo dosaženo skutečně osobitého vzhledu. Právě díky výrazným doplňkům Vintage Blue se místnost liší od důsledně minimalistických či industriálních typů prostor, které využívají bílou či nerezovou ocel. Specifika produktů pak evokují retro styl, který je v současnosti opět velmi populární.

Obě řady zahrnují odpadkové koše o velikosti 30 litrů, Touch Bin s matným ocelovým víkem a s ochranou proti otiskům prstů. Dále pět košů Pedal Bin, a to v provedení 5, 12, 20 a 30 litrů, chlebník a dózy na potraviny.

Drobným, avšak podstatným rysem košů Pedal Bin je ocelový pedál, který je přirozeně odolnější a trvanlivější než pedály plastové a najdete jej jak u tradičních košů, tak u košů barev Taupe a Vintage Blue.

Text: (pr)

Foto: archiv firmy Brabantia

www.brabantia.cz

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne