Výběr správné matrace je záležitost ryze osobní

Datum: 18.2.2011
obrázek
Správně zvolená matrace skutečně pomáhá zlepšit spánek. Pokud se dobře vyspíme, probouzíme se odpočatí a svěží. Spaní na špatné matraci může způsobit nespavost, bolesti zad a další zdravotní nepříjemnosti. Při hledání nejlepší matrace je důležité si uvědomit, že výběr matrace je věcí osobní preference. A platí to i pro páry, které sdílejí společné lože. Tak jako neexistuje jediný typ matrace nebo postel, která by vyhověla všem, neexistuje ani nejvhodnější matrace pro lidi, kteří trpí kupř. bolestmi zad. I pozice, ve kterých spíme, jsou zcela individuální. Navíc existuje celá řada dalších faktorů ovlivňujících dobrý spánek, jako jsou vedlejší účinky užívaných léků, nepravidelné usínání, návykové látky – kofein, alkohol, tabák, spánkové apnoe nebo stres.

Orientovat se na trhu s matracemi není vůbec jednoduché, pravdou však zůstává, že seriózní výrobci posouvají vývojem nových materiálů a studiemi v oblasti zdravého spánku, neustále laťku komfortu pro zákazníky výš a výš. Stojí zato sledovat novinky v této oblasti a rovněž platí, že dříve než matraci koupíme, musíme si ji vyzkoušet. Internet se stal vynikajícím průvodcem, protože velice snadno a rychle můžeme získat přehled o nových materiálech a produktech, popř. si můžeme vyhledat nejbližšího prodejce. Můžeme taky velice snadno získat základní orientaci ve výběru matrací dle zadání osobních parametrů.

Ale zpět k výrobcům. Poslední novinkou je tzv. 3D Rainbow Technology společnosti Hilding Anders. Název je odvozený od speciální technologie skladby pěn různých typů a hustot ve 3 osách = 3D, z toho vznikl i název Rainbow=duha. V konečném výsledku tento proces nabízí skvělou bodovou elasticitu, vysokou průchodnost vzduchu a masážní efekt. Pokud si chcete 3D Rainbow Technology vyzkoušet značka Slumberland uvedla na trh luxusní partnerskou matraci Color Visco. Tato jedinečná sedmizónová matrace pro dva je vyrobena kombinací dvou typů profilovaných líných pěn v ložné části a kvalitní studené pěny ve střední části. Nabízí možnost volby tuhosti stran Soft/žena a Hard/muž. Doporučené uložení na lamelový rošt. Výška matrace je 20 cm, doporučené zatížení do 130 kg. Potah Jojoba je snímatelný, dělitelný na 2 části a pratelný na (60oC). Poskytovaná záruka je 5 let. Cena matrace od 7.810,- Kč. 

Žít bio není již dnes módním výstřelkem, ale nutností. Kromě výše zmíněných civilizačních chorob, které ovlivňují kvalitu spánku, se neustále zvyšuje i počet alergických potíží, přičemž statistiky z roku 2010 uvádějí, že v Čechách je zhruba 900.000 pacientů s tímto onemocněním. Bohužel, více než polovinu z nich tvoří děti a dospívající. Je bez diskuze, že ideálním řešením pro tuto cílovou skupinu jsou výrobky z bio materiálů. Novinkou značky Slumberland  je matrace Natural Soya, s jádrem z pěny Natur. Tyto pěny se vyrábějí z přírodních olejů, získávaných z rostlin sóje, Aloe Vera a verendy, jejíž český název je skočec obecný. Použití přírodních pěn šetří nejen životní prostředí a omezuje spotřebu ropy, ale jejich léčivé účinky byly známy a využívané již ve starém Egyptě. Spánek na matracích vyrobených z těchto materiálů přináší dokonalé uvolnění.

Pěny Natur jsou vysoce elastické, stabilní a mají dlouhou životnost. Díky vysokému podílu rostlinných olejů jsou velmi vhodné pro alergiky. Natural Soya je partnerská sendvičová matrace vyrobena ze dvou typů pěny Natur o různé tuhosti v ložných plochách (Aloe a sója). Sedm anatomických zón poskytuje maximální ortopedické a antialergické vlastnosti. Tato luxusní matrace sendvičového typu s vynikající bodovou elasticitou je vhodná i pro osoby s poruchami pohybového ústrojí. Nabízí možnost volby tuhosti (soft, Aloe strana zelená/hard, sója strana oranžová – žena/muž). Výška matrace je cca 20 cm a doporučené uložení na lamelový rošt. Potah Soya je snímatelný, dělitelný na dvě části a pratelný na 60°C. Maximální doporučené zatížení je do 130 kg. Natural Soya má 5letou záruční dobu. Cena: od 7.060,- Kč.

Jak vidíme, zmíněné produkty dávají uživatelům možnost individuální volby. Výrobci neustále zdokonalují svoje produkty, protože moderní hektický život a civilizační choroby ohrožují stále více populace. Je smutné, že i v těch nejnižších věkových kategoriích. Zdravý spánek je základem prevence. Proto má význam sledovat nejnovější trendy i v této oblasti a správně zvolit. Vždyť třetinu svého života strávíme právě v posteli.

Více informací k produktům: www.slumberland.cz  

Text: Michaela Ridošová

Foto: Hilding Anders

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne