Jak bydlí Martin Zounar

Datum: 8.12.2010
obrázek
Oblíbený herec a moderátor Martin Zounar na sebe vzal pro tentokrát roli průvodce svým interiérem a nechal nás přátelsky nahlédnout do svého soukromí. O zařizování nového domečku v pražském Slivenci mluví s velkou vřelostí a je vidět, že domov je pro něj místem, kde se spolu s přítelkyní a dcerkou Claudií cítí opravdu nejlépe.

Jaká je to pro vás změna - bydlet v novém?

Před tři čtvrtě rokem jsem si to neuměl představit. Poznal jsem, že hrubá stavba je jen zlomek toho, co mě čeká potom. Stavba jako taková není nic složitého, ale skloubit všechny dodělávky je zdlouhavé. Z původního termínu dokončení v květnu bylo září, pak listopad a nakonec jsme se stěhovali dva dny před Štědrým dnem.

To teprve muselo být hektické stěhování. Jak jste to zvládli?

Musím přiznat, že přítelkyně Simona byla z takové myšlenky, mírně řečeno, zděšená. Vyhnal jsem ji do práce a slíbil jsem, že až se večer vrátí, všechno bude nastěhované a bude fungovat. Kdyby nečekaně nepřijel kamarád z Moravy s lahví slivovice, možná by se to i podařilo (smích). Vypadalo to, že kuchyň je hotová, ale večer jsem zjistil, že plyn ani elektrika, kterou tu máme, nebyla zapojená. Asi tušíte, jak reagovala přítelkyně. Prohlásila, že jediné co funguje, jsou dveře, a proto se za ně zavře a nemám na ní zkoušet ani ťukat. Už tehdy jsem poznal, že dveře od SAPELI toho vydrží opravdu hodně (smích). Všechny ženy pochopí, že den před Štědrým dnem se může stěhovat jenom chlap…

Dveře s trochou nadsázky zachránily situaci. Na ty jste musel myslet včas

Musím přiznat, že jsem ověřil pružnost výrobce SAPELI, protože jsem je místo za sedm týdnů najednou potřeboval za 14 dní. Když mi teklo do bot, zachránilo mě, že se to nakonec zvládlo. Ve skutečnosti se je podařilo namontovat až na podruhé, protože montážníci mi je nejdříve odmítli usadit, protože jsem neměl položenou podlahovou krytinu. Navíc jsem si vybral závěsy METRIK a jejich seřízení není jen tak. Pánové ale předvedli ohromné nasazení. Přišli ráno v osm a ve tři odpoledne jsem měl všech osm dveří namontovaných.

Podle čeho jste dveře a zárubně vybíral? Byly dobrým základem pro sladění s dalším vybavením interiéru?

Pochopil jsem, že dveře jsou nábytkářská záležitost a celé jsem to tak pojal. Původně jsme měli objednaný tmavý dekor. Náš domek nepatří mezi velikány a došlo mi, že celkově potřebuje světlejší barvy. Rozhodovali jsme se mezi umělým povrchem a dýhou. A vyhrála dýha! Líbí se mi, že je to materiál, který bude přirozeně zrát a stárnout společně s domem. Už teď pozoruji, jak se lehounce zabarvuje, což je u dřeva moc příjemné. Jsem rád, že jsme se nakonec rozhodli pro dýhu javor, ke které se dá úžasně ladit všechno ostatní. Máme dveře NOTE v plném provedení a jedny prosklené dveře vedoucí z předsíňky do obývacího pokoje, které předsíňce bez okna dopřály více světla. Tmavý proužek na dveřním křídle jim podle mého dodává na eleganci a opravdu jsou to dveře v tom správném slova smyslu. Jsou takovou mojí chloubou a musím říct, že návštěvy se u nich vždycky pozastaví a obdivují je. Závěsy a kliky máme hranaté, což odpovídá i kubickým tvarům v domě. Nechtěli jsme nic oblého, protože domek má tvar kostky a od toho jsme se odrazili. Pro menší koupelnu vedle ložnice jsme zvolili celoskleněné dveře také od SAPELI se sklem satináto. Propouští dostatek světla i z ložnice, kam se opírá sluníčko. Působí na mě, jako by tam ani nebyly, ale zároveň ideálně dodržují soukromí. A abych nezapomněl, mezi dílnu a prádelnu jsme dali posuvné dveře SAPELI mezi stěny ve fólii se stejným dekorem jako je u dýhovaných.

Jaký styl kraluje vašemu interiéru?

Mám rád čistý bílý styl, což ale určitě neznamená studený a strohý. Doladili jsme ho přírodními tóny, které prostor zútulňují a projasňují, někde jsme si lehce pohráli s kontrasty. Snažili jsme se přitom držet rad souvisejících s výběrem dveří od bytové designérky Ing. arch. Zuzany Matelové z projektu Umíme udělat domov, který realizuje SAPELI. Pravidlo zní, že by se v domě měly objevovat maximálně tři odstíny dřeva. Ctily jsme světlé odstíny, a to na dveřích, bílou barvu na kuchyni a do světlého tónu vyměníme i nevyhovující podlahu. Předsíňka je směřována do provensálského stylu. Světlou máme i pohovku a schodiště spojující obývací pokoj s druhým patrem. Přírodní motiv imitace pískovce dominuje stěně v obývacím pokoji, ke kterému plánujeme připojit zimní zahradu jako jídelnu. Do kontrastu s celkovým bílým a béžovým laděním jsme zasadili imitaci dřeva na dlažbě a kamenné obklady v koupelně připojené k ložnici. Kuchyň doplňuje kontrastně tmavší barový pultík.

Určitě jste při zařizování domu mysleli na vaši roční dcerku. Co všechno jste malé podřídili?

Přizpůsobit bydlení naší malé bylo samozřejmě to primární. Kromě holčičího pokojíku jsme mysleli hlavně na bezpečnost. Schodiště jsme opatřili bezpečnostními brankami. V prosklených dveří je kalené sklo, které se v případě nehody nerozbije na klasické ostré střepy. Všechny nízké ostré růžky kryjí oblé chrániče. Do budoucna si hodlám přisvojit menší koupelnu se sprchou u ložnice a holkám nechám hlavní koupelnu, takže budeme mít doslova pánskou a dámskou variantu.

Jakou místnost jste si v domě nejvíce oblíbil?

Doslova zbožňuji malé atrium s bílým kobercem v druhém patře a čtyřmi dveřmi do pokojů. Rozjasňuje to tu střešní světlík a velké zrcadlo naproti schodům. Mám rád tu chvíli, kdy vstupuji do ložnice a vidím zvláštní papírový lustr a dva oblíbené obrázky na stěně. Těším se také, až si zařídím malou dílnu pro moje modelářství. To bude takové moje zázemí, kam se schovám a odpočinu si.

Myslíte, že už jste se za těch pár měsíců dokázali v novém zabydlet?

Stěhoval jsem se s pocitem, že některé věci musí člověk stihnout hned - koupit, udělat nebo zařídit. Brzy jsem ale přišel na to, že v domě je to úplně něco jiného než v bytě. Zabydlujete ho tím, jak v něm žijete a tou dobou, kterou v něm trávíte. Postupně v domě dotváříte věci tak, aby všechno souznělo. K tomu vám pomáhají dané prvky, tzn. stěny, dveře, kuchyň a koupelna. Od nich se všechno časem odvíjí a se vším není potřeba spěchat. Důležité je cítit se tady jako doma a to už určitě říci mohu.

 

Text: Aleš Rychetský

Foto: archiv firmy Sapeli 

Všechny ženy pochopí, že den před Štědrým dnem se může stěhovat jenom chlap…

Líbí se mi, že dýha je materiál, který bude přirozeně zrát a stárnout společně s domem.

Přizpůsobit bydlení naší malé bylo samozřejmě to primární.

Těším se, až si zařídím malou dílnu pro moje modelářství. To bude takové  moje zázemí, kam se schovám a odpočinu si.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne