Nová Valcha

Datum: 7.12.2010
obrázek
V letošním roce poklesla výstavba nových bytových komplexů i rodinných domů. I přes tento fakt je v České republice stále mnoho ambiciózních projektů, které mají budoucnost a nabízejí atraktivní bydlení v okolí větších měst. Lidé stále více preferují lokality, kde budou žít v souladu s přírodou, ale zároveň se příliš nechtějí vzdalovat od měst. Kompromisem je pak varianta zvolit bydlení v přírodě na dosah města.

Příkladem takového bydlení je projekt Nová Valcha v Plzeňském kraji.

Obec Valcha se nachází v jižní části Plzně, v krásném prostředí lesů, poblíž nádrže České údolí. Tato městská část si zachovává vesnický charakter, avšak nabízí výbornou občanskou vybavenost na Borských polích, dobrou dostupnost do centrální části Plzně i na městský okruh. Lokalita Valchy a okolí je jako stvořena pro relaxaci, sportovní aktivity, koupání a rodinný život ve všech jeho podobách.

Samotný projekt Nová Valcha je zasazen v atraktivní části Valchy, v mírně svažitém jižním svahu. Pozemek je z jedné strany ohraničen stávající zástavbou s dostatečným odstupem a ze severní a východní strany uzavřen lesem, který je součástí projektu. Aby stavby příliš nenarušovaly přírodní ráz lokality, byl zvolen jednotný architektonický koncept s použitím ekologických dřevěných a cihlových obkladů na fasádách.

Bytové vila domy

Bytové vila domy se skládají z tří nebo čtyř podlaží. Každá bytová jednotka bude mít balkon, lodžii nebo dokonce terasu. Sklep a garáž či konkrétní parkovací stání před domem jsou samozřejmostí.

Výhodou koncepce celé stavby je, že na každém podlaží je pouze jediná bytová jednotka, do které je přímý vstup z prostoru centrálního schodiště. Celkem vznikne 62 bytových jednotek o dispozicích 1+kk až 4+kk.

Atriové rodinné domy

Atriové domy jsou samy o sobě atraktivním produktem rodinného bydlení s maximálním soukromím. Na vytipovaných parcelách sekce atriových rodinných domů lze zaměnit vyprojektovaný typ stavby za nejoblíbenější dům do tvaru L. K domu náleží dvě parkovací stání, která je možno v rámci nadstandardního řešení zastřešit pergolou.

Samostatné rodinné domy

Samostatně stojící rodinné domy jsou k dispozici v několika velikostních variantách. Nejmenší typ domu o dispozici 3+kk a užitné ploše 85 m288 m2, střední rodinné domy o dispozici 4+kk a výměře 100 m2110 m2. Užitnou plochou a počtem obytných místností je nejprostornějším rodinným domem typ 5+kk, s výměrou 130 m2. V první fázi projektu bude postaveno 28 samostatně stojících rodinných domů.

Město na dosah

V současné době je Valcha dostupná ze směru od centra přes Borská pole kolem věznice, a to jak autem, tak autobusem. Ve spolupráci s Magistrátem města Plzně bude pro nové obyvatele Valchy posílena stávající linka MHD včetně intervalů. Bude rovněž zavedena další nová linka, která bude mít zastávku přímo na Nové Valše. Pro zkvalitnění dopravy vznikne přímo z bytového areálu nové přímé napojení na Domažlickou ulici, což podstatně urychlí dostupnost na Borská pole a centrum Plzně. Z druhého směru je Valcha velmi dobře a rychle dostupná od dálnice.

Soběstačná Valcha

Valcha vzhledem ke své poloze nabízí plnou občanskou vybavenost na Borských polích, která jsou vzdálena od projektu 5 minut jízdy autem nebo MHD. V rámci projektu je však myšleno i na občanskou vybavenost v místě. V projektu jsou proto vymezeny plochy pro školu a školku, nové sportovní zařízení v areálu Sokola Valcha, v jednání je také umístění pošty a služebny policie. V rámci vlastního projektu je v solitérních vilách řešen obchodní prostor – který je vhodný pro služby typu prodejny potravin, kadeřnictví nebo solária.

Text:(cz)

Foto: V Invest CZ, a.s. 

                                                                                                              

Projekt Nová Valcha

lokalita Plzeň
zahájení projektu 2010
dokončení projektu 2012
developer V Invest CZ, a.s.
celkový počet jednotek

102; dispozice 1+kk až 5+kk

 

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne