Vánoce na obzoru

Datum: 6.12.2010
obrázek
Vánoce jsou asi nejoblíbenější svátky v roce, připravujeme se na ně dlouho dopředu, a abychom navodili tu správnou slavnostní atmosféru, dáváme si velmi záležet na výzdobě svých bytů a domů. Dávno jsou ale pryč doby, kdy mezi vánočními dekoracemi převažovaly klasické adventní věnce, jmelí a větvičky jehličnanů naaranžované ve váze. Dnes se velmi často používají čerstvé řezané květiny a vánoční výzdoba také mnohem více odpovídá individuálnímu vkusu.

Barvy dotvářejí atmosféru

Stále však pro vánoční aranžmá platí určitá nepsaná pravidla, která podvědomě dodržujeme. Je to dáno tradicemi i ročním obdobím, v němž se Vánoce slaví. Proto v aranžmá ve zvýšené míře používáme červenou, případně fialovou a bílou barvu, tedy klasickou barvu Vánoc a barvu sněhu a mrazu, které dotvářejí atmosféru Vánoc.

Mihotavé světlo svíček

Mezi dekoracemi převažují vánoční kouličky, ale používají se také nejrůznější typy sklíček a korálků, které vypadají jako ledové krystaly a výborně vyniknou v mihotajícím se světle svíček. V neposlední řadě jako doplněk využíváme i kožešiny a péřová boa – ty vypadají nejen velmi romanticky, ale můžou působit i jako nadýchané sněhové závěje, nebo naopak jako kožíšky, do nichž se květinová aranžmá halí před mrazem.

 

 

Dejte průchod vlastnímu názoru

Nenechte se tedy svazovat představami vašich maminek a babiček a vytvořte si doma takové prostředí, v němž se budete cítit příjemně, protože jen tak si Vánoce skutečně užijete.

Text a foto: Holandská květinová kancelář

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne