Doladění koupelny

Datum: 6.12.2010
obrázek
V původních bytových jádrech v panelových domech nebyl žádný úložný prostor a odkladní místo poskytovala pouze plastová skříňka se zrcadly. V pozdějších letech se na trhu postupně objevovala umyvadla se skříňkami, která z pohledu úložných prostor přinesla do koupelny nové možnosti. Vývoj ale rychle pokračoval a pouhá účelnost už nestačí.

Skříňkám umístěným přímo na podlaze nebo na nožičkách už dávno odzvonilo. Současným trendem je skříňky s úložnými prostory zavěsit přímo na stěnu. Důvodem je kromě designového trendu a vizuální vzdušnosti koupelny i snadná údržba podlahy.

Dbejte na kvalitu

Moderní značkové kolekce koupelnového nábytku respektují poslední trendy. Jsou to právě nejrůznější skříňky a kontejnery, které dokáží koupelně vtisknout osobitost.

Koupelnový nábytek by měl splňovat vaše požadavky jak z estetického, tak i z praktického hlediska. Mezi materiály, které jsou žádané, patří například lamino s dekorem dřeva nebo lakovaná dýha s vysokým leskem, takže opět vítězí snadná údržba. Vybírejte jen kvalitní materiály, které se nepoškrábou, neotlučou a dlouho vydrží. Preferujte nerezové součásti nepodléhající korozi. A také myslete na kombinovatelnost se stávajícími nebo novými obklady, dlažbou a sanitou.

Trendem je lesk a dřevo

Někteří výrobci koupelnových skříněk a doplňků nabízejí množství barevného zpracování a desítky odstínů, v mnoha případech vám poradí, jak do stávající koupelny zakombinovat další prvky nebo připraví návrhy vizualizací na PC.

Letošní podzimní novinkou je série SPACES od LeBon. Jednotlivé segmenty o šířce 60 cm lze kombinovat do bezpočtu sestav. Výrazné barvy s vysokým leskem v kombinaci se dřevem ořechu a dubu mořeného na wenge rozzáří koupelnu a dají jí luxusní vizáž. Jednotlivé skříňky série SPACES nemají úchytky, otevírají se dotykem, samozřejmostí jsou plnovýsuvy. Na vnitřních stranách vrchních dvířek je zvětšovací zrcátko, které ocení především ženy. Zrcadlové skříňky lze skládat vedle sebe a vytvářet tak nekonečnou zrcadlovou stěnu.

Text: Lucie Czechová

Foto: LeBon

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne