PANEL PLUS stále v prodeji i v sítích GECO

Datum: 18.10.2010
obrázek
V tomto vydání časopisu navštívíme rodinu z jednoho brněnského sídliště a ukážeme Vám, jak si zrekonstruovala byt. Dozvíte se také, jak bydlí Martin Zounar. Jako vždy představíme nejnovější trendy v kuchyních, koupelnách, zaměříme se i na dveře a podlahy v panelákovém bytě. Inspirací k proměně bytu Vám budou návrhy a rady Kateřiny Mlejnkové. Nebudou chybět ani zajímavé informace z oblasti bytových družtev a SVJ. Tipy na financování a pojištění naleznete ve Finanční příloze.

Brněnský dům v Merhautově ulici už své neslavné poválečné období budování socialismu připomíná jen starším pamětníkům, mladší generace dnes vnímá spíše pozitiva – za okny vyšších pater se promítá panorama protějších kopců, vyhlédnout je možné i do blízkého parku Schreberovy zahrádky nebo do zeleně dvorů. Znalci dobré architektury navíc určitě pociťují přítomnost specifického genia loci, který se ve zdejší lokalitě usadil dřív než budovatelé. 
V tomto prostředí měl architekt Radek Sládeček za úkol modernizaci bytu 2+1 pro mladou rodinu s dítětem, ke kterému brzy po přestavbě přibyl ještě další sourozenec. Poloha domu slibovala příjemné bydlení, ale dispozice bytu současnému životnímu stylu příliš neodpovídala. Jak si architekt poradil? To se dozvíte v reportáži Obnova „pětiletkového“ bytu v rubrice Návštěva.

V původních bytových jádrech v panelových domech nebyl žádný úložný prostor a odkladní místo poskytovala pouze plastová skříňka se zrcadly. V pozdějších letech se na trhu postupně objevovala umyvadla se skříňkami, která z pohledu úložných prostor přinesla do koupelny nové možnosti. Vývoj ale rychle pokračoval a pouhá účelnost už nestačí. Skříňkám umístěným přímo na podlaze nebo na nožičkách už dávno odzvonilo. Současným trendem je skříňky s úložnými prostory zavěsit přímo na stěnu. Důvodem je kromě designového trendu a vizuální vzdušnosti koupelny i snadná údržba podlahy. Další zajímavé informace najdete v článku Doladění koupelny.

V dalším pokračování našeho seriálu Proměny bytu řeší bytová návrhářka Kateřina Mlejnková úpravy jednoho z typů panelového bytu na sídlišti v Kroměříži. Jistě i vás zaujmou použité kontrasty barev, potřebné řešení úložných prostor a zajímavé řešení koupelny. Bytová návrhářka tentokrát připravila dvě varianty řešení daného prostoru.

V rubrice Bytová družstva a SVJ se zabýváme závažnou problematikou, kterou je zastavení dotačních Nový PANEL a Zelená úsporám. SČMBD jako sdružení bytových družstev, kterých se nesprávný úřední postup kompetentních orgánů dotýká, bude svým členům doporučovat vymáhat náhradu škody, jinak by se jejich řadoví členové, kteří vlastně tuto újmu ponesou, mohli domnívat, že družstvo nepostupovalo s péčí řádného hospodáře ve smyslu obchodního zákoníku.

V cestopisné reportáži se spolu s autorkou podíváte do Honkkongu. V rubrice Galerie se seznámíte s díly a názory akademického malíře a grafika Karla Šafáře. A v rubrice Další typy bydlení v reportáži Půda jako výzva se dozvíte, jak se s půdním prostorem vypořádal renomovaný architekt.

 

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne