S výhledem do přírody

Datum: 30.8.2010
obrázek
Uplynulo více než deset let od doby, kdy bylo v Hlučíně dostaveno poslední panelové sídliště. Nyní v tomto městě vzniká projekt nový, který bezesporu nabídne bydlení nesrovnatelně kvalitnější. V části města Hlučín zvané Rovniny byl koncem roku 2008 postaven komplex pěti šestipodlažních bytových domů s celkem 143 byty a 135 parkovacími stáními. Bytový komplex byl postaven na volném prostranství mezi stávajícím sídlištěm v Dukelské ulici a rodinnými domy v ulici Rovniny.

Hlavními znaky tohoto bytového komplexu jsou: vysoký standard bydlení v moderních bytových domech z cihelného zdiva, balkon nebo terasa pro každý byt, komora na patře místo sklepních kójí a dostatek parkovacích míst. Z bytů v přízemí je přímý vstup na terasu a zahrádku, byty ve vyšších podlažích skýtají pěkný výhled na nádhernou přírodu jižně od Hlučína. Všechny byty jsou navrženy s maximálním využitím denního světla, komplex bude mít svá dětská hřiště a lavičky pro relaxaci. Bytový komplex je situován v klidné lokalitě bez hluku z automobilové dopravy.

Samozřejmostí jsou klientské změny

Skladba bytů umožňuje výběr z menších 1+ kk a 2+ kk bytů až po větší byty 3+ kk a 4+ kk, kde si své místo najde každý člen rodiny. Samozřejmostí jsou „klientské změny“, které umožní výběr podlah, obkladů, dveří a zárubní v bytě dle požadavků klienta. V raném stádiu výstavby bude možné měnit i dispozice jednotlivých bytů.

 

Na úpatí Hlučínské pahorkatiny

Město Hlučín leží na úpatí Hlučínské pahorkatiny nad nivou řeky Opavy. Město patří k přirozeným centrům bývalého opavského okresu. Svými téměř 15 000 obyvateli se řadí do kategorie středně velkých měst. V historii byly k městu připojovány a opět od něj oddělovány menší obce. V současnosti Hlučín zahrnuje také městské části Borovníky a Darkovičky.

Poloha na spojnici Ostravy (12 km) a Opavy (25 km) a v blízkosti státních hranic je zárukou snadné dostupnosti jak s okolními kraji, tak i se sousedními zeměmi (zejména s Polskem a Slovenskem).

Místo stavby

Toto místo je situováno na jedné z mála volných lokalit uvnitř města v sousedství starší panelové zástavby na ulici Dukelská z jižní strany, z jihovýchodní strany je stavba vymezena ulicí Jaroslava Seiferta a ze severovýchodní strany je staveniště ohraničeno místní nezpevněnou komunikací.

Lokalita je velmi dobře dostupná autobusovým spojením ve směru Opava – Ostrava a v blízkém okolí (do 500 m) jsou veškeré důležité instituce, školy, obchody, služby, lékaři, místa kulturního a sportovního vyžití.

Autem, autobusem, vlakem

Z Ostravské ulice (400 m) ve směru na Ostravu (12 km) je výborné napojení na právě budovanou dálnici D 47 (7 km). Ve směru na Opavu (25 km) a dále pak na Šilheřovice (8 km) je nejbližší hraniční přechod do Polska.

Autobusová zastávka je vzdálena cca 400 m. K dispozici jsou spoje do Ostravy, Opavy, Bohumína a do okolních vesnic. Spojení zajišťuje Dopravní podnik města Ostravy a Ostravský Dopravní integrovaný systém. Z místního vlakového nádraží (1,5 km) lze využít spojů ve směru na Opavu.

Kultura, zábava, volný čas

V samotném Hlučíně je turistům k dispozici sportovně – rekreační areál u rozlehlé plochy jezera. V létě může návštěvníkům nabídnout koupání v jezeře, v upraveném bazénu a v brouzdališti pro děti. Pro milovníky sportu je přímo v areálu minigolf, volejbalová hřiště, vlek vodních lyží, půjčovna lodí a vodních kol.

Tuto nabídku doplňuje síť restauračních zařízení, bufetů a prodejních stánků. Dalším turistickým zážitkem, který může město nabídnout je zhlédnutí Areálu vojenského opevnění v městské části Darkovičky. Okolí Hlučína je vhodné také k pěší turistice. Prochází tudy několik značených turistických stezek, po nichž je možné se dostat k zajímavým bodům a místům v blízkém okolí. Neustále se rozvíjí cykloturistika. Hlučínsko je protkáno sítí cyklostezek místního, regionálního i mezinárodního významu.

Dalším zajímavým místem je obec Šilheřovice (8 km), kde je k dispozici jedno z nejstarších golfových hřišť v ČR. V 98hektarovém anglickém parku je osmnáctijamkové golfové hřiště Park Golf Club Ostrava otevřené v roce 1970. V blízkém okolí Šilheřovic se rozkládá na ploše téměř třiceti hektarů les se známou Bažantnicí založenou lesmistrem Exnerem. Nacházejí se zde dvě přírodní rezervace Černý les I a Černý les II. Blízkost Ostravy nabízí další mnohé příležitosti k zábavě a kultuře.

Realizační standardy

Objekt je založen na železobetonovém roštu pod nosnými stěnami s podkladním betonem a hutněným polštářem pod roštem. Nosná konstrukce je navržena jako zděný obousměrný systém s nosnými obvodovými stěnami z keramických bloků a mezibytovými stěnami tloušťky 30 cm. Jednotlivé domy tvoří samostatné dilatační celky. Stropní konstrukce jsou zhotoveny z monolitických železobetonových desek nosných v obou směrech. Schodiště je tvořeno monolitickými podestami a prefabrikovanými rameny. Balkony zase konzolemi ze stropních desek.

Text: (tr)

Foto a vizualizace: Trimex reality, ww.trimexreality.cz

Vysoká úroveň bydlení

V Hlučíně, v městské části zvané Rovniny, byl koncem roku 2008 postaven komplex pěti šestipodlažních bytových domů, který čítá celkem 143 bytů. Jejich skladba je přizpůsobena obyvatelům, kteří si mohou vybrat z široké nabídky od 1+kk až po 4+kk. Všechny byty byly navrženy tak, aby se v nich co nejvíce uplatnilo denní světlo. Každý byt má balkon nebo terasu. Sklepní kóje nahradily prostorné komory v každém patře. Samozřejmostí jsou klientské změny, které umožnily výběr podlah, obkladů, zárubní a dveří podle požadavků majitelů. V raném stadiu výstavby bylo možné měnit i dispozice jednotlivých bytů. V bytovém komplexu je k dispozici 135 parkovacích stání.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne