PANEL PLUS také v prodejnách Geco

Datum: 18.8.2010
obrázek
Časopis PANEL PLUS naleznete i v prodejnách Geco. Dočtete se v něm, jaké jsou aktuální novinky a trendy v oblasti bydlení nebo jak lze proměnit standardní panelákový byt v luxusní prostor k žití. Detailněji se také budeme věnovat barvám v jednotlivých místnostech. Opět přinášíme mnoho rad a inspirací, jak vylepšit panelákové bydlení a užitečné rady naleznou i Bytová družstva a SVJ. Ve fotogalerii můžete nahlédnout do článků, které naleznete v tištěném PANEL PLUS.

Mladí manželé šli podobnou cestou, jako nespočet jiných začínajících párů. Při hledání bytu a posouzení finančních možností se rozhodli pro koupi staršího panelákového bytu, který si podle vlastních představ chtěli zrekonstruovat. Na okraji výstavného a zeleného krajského města se jim podařilo najít bydlení v lokalitě, v níž nechybí žádná občanská vybavenost, a přímo na zástavbu navazuje rozsáhlý lesopark. Jednalo se o klasický panelákový byt 2+1 se samostatnou kuchyní, dvěma pokoji a příslušenstvím o celkové výměře 69 m2. Příslušenství bylo původní – umakartové jádro, nevyhovující sanita, také kuchyně už neodpovídala současným požadavkům na bydlení. „Byly tu původní instalace, staré zařizovací předměty i zničené podlahy z PVC,“ upřesňuje majitelka, s čím vším se rozhodli pustit do křížku. A jak rekonstrukce dopadla se dozvíte v reportáži Stavební dozor měl i papoušek.

Téměř každý, kdo bydlí ve starém bytovém domě nebo v paneláku, je s dispozičním řešením bytu nespokojený. Zatímco někteří si na tento stav zvyknou, v jiných tak dlouho hlodá nespokojenost, dokud se nepustí do komplexní přestavby, při níž se snaží dispozici bytu radikálně změnit. V dalším pokračování seriálu Proměny bytu nazvaném Vzdušný prostor, elegantní vzhled přinášíme návrhy a řešení bytové návrhářky Kateřiny Mlejnkové, která se tentokrát zabývala celkovou rekonstrukcí staršího panelového bytu v Hradci Králové. Věříme, že i tentokrát v jejích návrzích najdete inspiraci pro rekonstrukci třeba právě toho vašeho bytu.

Koupelny v panelových bytech jsou navzdory svým minimálním rozměrům nejuniverzálnějšími hygienickými místnostmi vůbec. Slouží jako pohotovostní koupelna při vstupu do bytu, rodinná koupelna pro hygienu všech členů domácnosti, fungují jako prádelna, slouží i hostům. Z těchto důvodů je zapotřebí při jejich rekonstrukci učinit mnoho ústupků a kompromisů. V zájmu většího a kvalitnějšího prostoru je nutné vzdát se například samostatného WC nebo vany, případně najít jiné místo pro pračku. Nedá se však jednoznačně říci, které řešení je nejlepší, protože to závisí na individualitě a různých specifických potřebách jednotlivých členů domácnosti. V článku nazvaném Ve tvaru osmičky můžete nahlédnout do již podruhé zrekonstruované koupelny, seznámit se s několika variantami možných řešení a ocenit jednoduchost a precizní řemeslné zpracování obkladů.

Ani v tomto čísle našeho časopisu jsme nezapomněli zaznamenat zkušenosti družstevníků v rubrice Bytová družstva a SVJ, tentokrát v článku Návštěva v Dobříši. V cestopisné reportáži se spolu s autorem podíváte do chorvatského Rabacu. V rubrice Galerie se seznámíte s čerstvým osmdesátníkem Adolfem Bornem. A v rubrice Další typy bydlení spolu s námi navštívíte Královskou vyhlídku v Karlových Varech.

TIP PRO VÁS:
Pokud si chcete časopis předplatit, využijte tento portál, stačí kliknout na odkaz předplatné. Zajímá vás, o čem se psalo v minulých číslech? Klikněte na Listování v časopisech.

panel-plus.mp3 (MP3 800 kB)
 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne