Království nejen žen

Datum: 27.7.2010
obrázek
Kuchyně již nejsou místem, které „obývají“ pouze ženy. Stále častěji se setkáváme s tím, že se v kuchyni realizují muži. Ti totiž vaření neberou pouze účelově. Příprava pokrmů je pro ně příjemnou relaxací a možností, jak popustit uzdu své fantazii. Nemluvě o tom, že nejlepšími šéfkuchaři jsou většinou právě muži.

Časy se mění

Oproti ženskému, praktickému přístupu je tento mužský element cítit i z moderního čistého designu. Kuchyně již není samostatnou částí interiéru, kde je „hospodyňka“ oddělena od svého okolí, ale stále častěji jsou propojovány s ostatními obytnými částmi.

Dva odlišné trendy

Ať už kuchyni využíváme či ne, je důležitým prvkem našeho interiéru. V moderním designu jsou patrné dva naprosto odlišné trendy. Můžeme se setkat s moderním minimalistickým či tradičním, většinou venkovským stylem. Moderní interiér je otázkou především trendy materiálů a čistých, jednoduchých linií. V barevném provedení se meze opravdu nekladou.

Novinky v použitých materiálech

Vše by mělo ladit se stylem celého interiéru. Setkáme se tak s velmi výraznými či naopak světlými barvami a to ať už samotné kuchyně či v úpravě stěn. Novinky v použitých materiálech se jako první objevují v kuchyních. Právě zde se testuje jejich obliba a reakce zákazníků. Kuchyně tak může být opravdovým módním výstřelkem.

Dřevo v přirozené barevnosti

Tradiční styl se naopak vyznačuje zaběhlými materiály, především dřevem ve své přirozené barevnosti. Celkový dojem pak zcela jistě dotváří drobné prvky jako úchytky či madla nebo látkové dekorace. Pokud si vybereme daný styl, měli bychom se ho držet i při vybavování kuchyně nádobím a případnou dekorací.

 Jednoduchá skládačka

Pokud si nechcete nechat navrhnout kuchyni přímo ve drahém specializovaném studiu, zcela jistě si vyberete zajímavý model v obchodním domě s nábytkem. Zde si můžete oblíbený styl kuchyně většinou sestavit z nejrůznějších částí tak, aby přesně zapadl – tvarem i velikostí, do předem určeného prostoru.

I přesto, že moderní kuchyně většinou působí čistým strohým stylem, měly by být funkční a praktické. Dostatek šikovného úložného prostoru není nikdy k zahození. Sami určitě víte, kolik nezbytností v kuchyni potřebujete, a jak je důležité mít je šikovně po ruce.

Výběr pracovní desky

Při výběru kuchyně dbejte také na pracovní desku. Ta je důležitým prvkem pro vzhled a funkčnost celé kuchyně. Nejčastějším materiálem je klasická dřevotříska s laminátovým povrchem, speciálně upravená proti oděru. Můžete si vybrat z nejrůznějších stylů a barevných odstínů. Pokud vám záleží na funkčnosti, vybírejte spíše světlé odstíny. Na takové desce se daleko lépe pracuje a nemusíte tolik namáhat oči.

Vestavěné spotřebiče

Současným trendem jsou také vestavěné spotřebiče. Velikou výhodou je jejich praktičnost, úspora místa a dokonalé sladění s interiérem. Spotřebiče již dokonce můžeme „schovat“ za dvířka ve stejné barvě jakou má zbytek linky. Preferovány jsou tiché a úsporné typy.

 

I vzhledově luxusní kuchyně nemusí být tak drahá

Na výši ceny mají vliv především použité materiály. Stále častěji se setkáváme s užitím věrohodných imitací různých masívů, které jsou často k nerozeznání od originálů. Dražší bude například moderní polymerová folie, která se také vyznačuje vysokým leskem.

Text: Milada Hofmanová

Foto: archiv firmy Sconto Nábytek

  • Moderní interiér je otázkou především trendy materiálů a čistých, jednoduchých linií. V barevném provedení se meze opravdu nekladou.
  • Dostatek šikovného úložného prostoru není nikdy k zahození. Sami určitě víte, kolik nezbytných důležitostí v kuchyni potřebujete, a jak je důležité mít je opravdu po ruce.
 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne