Izolace nové generace

Datum: 2.7.2010
obrázek
Saint-Gobain Isover CZ reaguje na rostoucí požadavky zákazníků na zlepšování tepelně izolačních vlastností a přináší na trh pod obchodním názvem Isover EPS GreyWall a Isover EPS NeoFloor nové účinnější izolanty využívající prvků nanotechnologie.

Miliony buněk nového pěnového polystyrenu se stopovou přísadou grafitu odrážejí teplo zpět k jeho zdroji a zlepšují tak podstatně nejdůležitější vlastnost tohoto výrobku – tepelnou izolaci. Desky Isover EPS GreyWall a Isover EPS NeoFloor se vyrábějí pomocí nejnovějších technologií. Díky nízké energetické náročnosti výroby nové izolační desky vykazují také vynikající poměr cena/výkon.

Hlavní výhody:

  • lepší izolační účinek
  • menší tloušťka izolační vrstvy
  • menší objem izolantu = levnější doprava, rychlejší manipulace
  • vhodné i pro zateplení NED a PD v tloušťkách 200–300 mm

Kromě výrazně zlepšené tepelné izolace si desky zachovávají tradiční výhody EPS, tj. výborné mechanické vlastnosti, minimální hmotnost, nízkou nasákavost, jednoduché a příjemné zpracování, zdravotní a ekologickou nezávadnost, jednoduchou recyklovatelnost, apod.

Isover EPS GreyWall pro profesionální zateplení stěn

Šedý polystyren Isover EPS GreyWall je určen pro profesionální zateplení stěnových konstrukcí (pro osvědčené fasádní zateplovací systémy ETICS – nyní však s vyšším izolačním účinkem) a pro podobné aplikace s nejvyššími nároky na izolační účinnost. Tyto izolační desky se používají zejména pro tepelné izolace energeticky úsporných staveb, tj. pro nízkoenergetické a pasivní domy v běžných tloušťkách izolace 200–300 mm. Zároveň se tento nový materiál používá pro kvalitní zateplení stávajících staveb, často také pro zateplení objektů, dotované z programu zelená úsporám.

Hlavní výhody desek Isover EPS GreyWall

  • levnější kotvení (místo dlouhých kotev s kovovým trnem kratší kotvy s trnem plastovým)
  • levnější oplechování parapetů
  • menší ostění zajistí lepší oslunění interiéru

Aplikace izolačních desek Isover EPS GreyWall se provádí zásadně dle technologického postupu konkrétního zateplovacího systému ETICS, včetně dodržení dalších obecných požadavků technických podkladů SG Isover CZ, platných technických norem a konkrétního projektu.

Isover EPS NeoFloor pro profesionální izolaci podlah

Šedý polystyren Isover EPS NeoFloor je určen především pro profesionální zateplení podlahových konstrukcí a další aplikace s nejvyššími nároky na izolační účinnost a vysokou pevnost v tlaku. Desky se vyrábějí ve dvou pevnostních třídách s označením Isover EPS NeoFloor 100 a Isover EPS NeoFloor 150.

Také desky Isover EPS NeoFloor jsou určeny pro energeticky úsporné objekty. Mezi nejčastější aplikace tohoto materiálu patří energeticky úsporné objekty s vysokými požadavky na tepelnou ochranu (účinnost izolace), tj. nízkoenergetické a pasivní domy, pro podlahy v běžných tloušťkách 150–250 mm.

Zároveň se nový materiál Isover EPS NeoFloor začíná používat tam, kde je třeba dosáhnout maximální izolace při minimální tloušťce. Typickým příkladem jsou např. rekonstrukce podlah, kde do stávajícího prostoru je nezbytné umístit vyšší izolační účinek.

Aplikace desek Isover EPS NeoFloor se provádí shodným způsobem jako u tradičních bílých EPS desek, nejčastěji jako těžká plovoucí podlaha s anhydritovou nebo vyztuženou betonovou roznášecí deskou dle příslušného technologického postupu.

Text: Ing. Pavel Rydlo

Foto: archiv firmy Saint-Gobain Isover CZ

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne