Vekra Stavební a Zelená úsporám

Datum: 29.6.2010
obrázek
Proč zateplovat? Tuto otázku jsme položili jednateli společnosti Vekra stavební s.r.o. panu Tomáši Veselému. Jsem přesvědčen, že stále více lidí si uvědomuje jaké náklady na energii mají a ochotně se starají, aby je snížili. A jsem si také jist, že jedním z řešení je program zelená úsporám.

Dotace z programu je třeba vyčerpat do konce roku 2012 a celková hodnota žádostí již překročila miliardu korun. Program zatím jednoznačně táhnou majitelé rodinných domů, kteří zateplují komplexně či částečně, případně si pořizují solární panely.

Jak by čtenář měl, podle vašeho názoru, postupovat v případě zájmu o obnovení fasády i výměny oken v rámci programu zelená úsporám ve svém rodinném domě?

V první řadě by si měli majitelé rodinných domů ujasnit, zda-li si o dotaci chtějí požádat sami, či chtějí využít služby na klíč. V tom druhém případě by měli oslovit firmy, které tyto služby nabízejí a informovat se, za jakých podmínek. Na českém trhu je několik desítek firem, které se revitalizací  a rekonstrukcí zabývají.

A jak je to u vaší společnosti? Poskytuje Vekra stavební s.r.o. tento typ služby?

Ano v plném rozsahu.

Můžete nám tedy trochu přiblížit jak má potencionální klient a laik v oboru postupovat?

Stačí jednoduše zaslat poptávkový formulář, který se nachází  na našich webových stránkách, či zatelefonovat. Jaké řešení je pro Váš dům vhodné, posoudíme přímo na místě.

Přiblížil byste více čtenářům danou problematiku?

Uvedu konkrétní příklad.

Klient požadoval zateplení střechy a výměnu oken. Na základě posouzení  a zpracovaného energetického projektu jsme se rozhodli provést zateplení střešního pláště polystyrénem EPS 100S tloušťky 180 cm se součinitelem tepelné vodivosti  λ =  0,037W/mK. Jako vrchní krytina byla zvolena hydroizolační folie Fatrafol 810 tloušťky 1,5 mm. K dosažení předpokládaných úspor muselo být rovněž provedeno zateplení stropu suterénu izolantem EPS 70F tloušťky 80 mm se součinitelem tepelné vodivosti λ = 0,039W/mK. Výměna výplní stavebních otvorů za plastová okna a vstupní dveře z profilů Vekra Classic se součinitelem prostupu tepla Uf = 1,14W/m²K.

Cena díla celkem vč. DPH  641.530 Kč

Výše dotace dle podmínek ZÚ bude činit 360.840 Kč, výpočet dotace dle A1: 232,8 m2 x 1550 Kč (vytápěná podlahová plocha objektu x výše dotace) činí 56,2 % investičních nákladů.

Text: (pr)

Foto: archiv firmy Vekra Stavební a redakce PANEL PLUS

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne