PANEL PLUS také v prodejnách GECO

Datum: 18.6.2010
obrázek
Pokud se v letních měsících chystáte k rekonstrukci panelákového bytu nebo se ve vašem domě rozmýšlíte, zda investovat do renovace fasády či vyměnit stará okna za nová plastová, tak věříme, že časopis PANEL PLUS pro vás bude přínosem. Již třetí letošní vydání časopisu PANEL PLUS je právě v těchto dnech k dostání na novinových stáncích. Opět přináší mnoho rad a inspirací, jak vylepšit panelákové bydlení a užitečné rady naleznou i Bytová družstva a SVJ.

Vybourání umakartového jádra je nejčastější i nejsnadnější přestavbou panelákového bytu. Pokud je jádro „uzavřeno“ mezi panely, dispozice se příliš nezmění a koupelna se zvětší jen o několik centimetrů. U některých konstrukčních soustav se ale prostor zbavený jádra otevře a nabídne zcela nové možnosti. První koncepci bytu řešila inženýrka Anna Brunclíková a její návrh potvrdil, že po vybourání jádra se celý prostor uvolní pro řešení velkorysé kuchyně. Architekt Radek Sládeček, na něhož se majitelka bytu obrátila s řešením interiéru, koncept ještě pozměnil a doladil. Vycházel z přání majitelky, která dříve bydlela v rodinném domě a byla zvyklá na příjemně otevřený prostor. Jak rekonstrukce dopadla? To se dozvíte v reportáži Přestavba splnila očekávání.

Dostali jsme dopis, ve kterém se mimo jiné píše: Jsme mladí novomanželé a koupili jsme si panelákový byt 2+1 v posledním, čtvrtém patře. Okna jsou orientována z kuchyně a ložnice na východ, obývák na západ. Chtěli bychom poradit s rekonstrukcí tohoto bytu a řešením dispozice jednotlivých místností. Rádi bychom zrekonstruovali staré umakartové jádro. Koupelnu a WC bychom chtěli zanechat oddělené, přitom netrváme na zachování stávajícího půdorysu jádra. Dopis jsme předali naší spolupracovnici bytové návrhářce Kateřině Mlejnkové. A jaké rady vymyslela? To si přečtete v článku Prostor otevřený slunci v rubrice Proměny bytu.

Zdobnost i stylová čistota jednoduchého tvaru – trendy koupelnových obkladů a dlažeb uspokojí vyznavače prakticky jakéhokoliv stylu bydlení. Společnými znaky jsou velké formáty i nesmrtelná mozaika, hra s odstíny i kontrastem, dokonale typický povrch keramiky i nápadité struktury povrchů. Obklad i dlažba se tak stále častěji stává jednotícím prvkem. To vše představují nové kolekce koupelnových obkladů a dlažeb letošního roku, které představujeme v článku Jistota dokonalého stylu.

Rekonstrukce kuchyně je stále vděčným tématem. Nová podoba našeho království chutí se v první řadě odvíjí od našich finančních a prostorových možností. I když, v řadě případů byste možná byli překvapeni, stačí se totiž nespokojit s prvotním řešením a být přístupni změnám. Pochopitelně těm, které směřují k lepší, pohodlnější a účelnější kuchyni. Zejména u těch kuchyní, které jsou volně spojeny s interiérem. Další rady, jak zútulnit tak zvané srdce domova, najdete v článku Vyhněte se stereotypům.

Ani v tomto vydání jsme nezapomněli zaznamenat zkušenosti družstevníků v rubrice Bytová družstva a SVJ, tentokrát v článku Sídliště na dlani. V reportáži Andrey Papadopulu a Michla Fajfra se přenesete na Rhodos, ostrov ozářený sluncem a opředený bájemi. V rubrice Galerie se seznámíte s význačným českým malířem a grafikem Tomášem Hřivnáčem. A v rubrice Další typy bydlení spolu s námi navštívíte Modřanský háj.

TIP PRO VÁS:
Pokud si chcete časopis předplatit, využijte tento portál, stačí kliknout na odkaz předplatné. Zajímá vás, o čem se psalo v minulých číslech? Klikněte na Listování v časopisech.

Spot PANEL PLUS (MP3 800 kB)
 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne