Trendy a výběr vestavěné skříně

Datum: 24.5.2010
obrázek
Pokud chceme v bytě získat více úložného prostoru, tak nejelegantnější variantou je vestavěná skříň. Nezabere mnoho prostoru a sahat bude až ke stropu, čímž získáte královské místo pro vše, co potřebujete efektivně uložit nebo skrýt, ať už se jedná o oblečení v ložnici nebo vysavač a další věci, které nám v bytě překáží. Zeptali jsme se Martina Robauše ze společnosti INDECO, jaké jsou trendy a tipy při výběru vestavěných skříní.

Jaké jsou nejžádanější výplně?

Mezi nejžádanější výplně patří laminované dřevotřísky, zrcadla a lacobely. V současné době je trendem kombinace bílé v jakékoliv podobě (lamino, lacobel, matelac) s pastelovými barvami

Jaký je zájem o lacobel ve vztahu k ostatním materiálům?

Lacobely jsou v posledních dvou třech letech velikým trendem ve výplních posuvných dveří a je to znát i v zájmu o ně. Ve vztahu k ostatním materiálům jde o třetí nejprodávanější materiál.

Jakou nejmenší hloubku skříně je potřeba mít?

Pokud má sloužit k uložení oblečení na klasickou šatní tyč, tak je minimální hloubka skříně 60 cm, pokud je plánována jen na ukládání do polic, tak v podstatě stačí už i hloubky 50 cm.

Jak se používají pojezdové plochy, jaké může být jejich využití?

Používáme pojezdové systémy se spodní kolejnicí. A v případě, že se použije oboustranný hliníkový rám (speciálně HARMONY), tak je možné dveře použít i k optickému přepažení místnosti.

Musí být kolejnice pojezdu nahoře i dole?

Musí, protože ve spodní kolejnici jezdí kolečko, které nese váhu dveří, horní kolejnice pouze vymezuje distanční mezeru u stropu a udržuje dveře ve svislé poloze. Výhodou tohoto systému je, že není náročný na vysokou nosnost stropu.

 

 

Jaké jsou rozměrové plochy výplní?

Minimální šířka dveří je 45 cm, maximální šířka je 120 cm, maximální výška skříně se skleněnou výplní v jednom kuse bez dělení je 260 cm, s laminovou výplní 275 cm. Dýhované dveře se vyrábí v maximální šířce 80 cm.

Co netypického může být ve skříni?

Co všechno je možné uložit do skříně, to snad ani nejde popsat, nicméně běžně se setkáváme s tím, že do skříní lidé chtějí schovat kotle topení, bojlery, pracovní prostor pro PC či šicí stroj, v ložnici to třeba bývá televize, v chodbě či komoře to může být pračka, nebo i horské kolo.

Pokud budu chtít vestavěnou skříň, ale nevím přesně kam by bylo nejvhodnější ji v bytě umístit a jak barevně sladit dvířka s interiérem, poradíte mi?

Jistě. Stačí dodat rozměry prostoru bytu, případně konkrétní místnosti. Každému zákazníkovi navrhneme nejlepší řešení umístění prostřednictvím PC vizualizaci, kde si pak může zákazník vybrat barvu dvířek, která by nejlépe s daným interiérem ladila. Vizualizace samotných skříní je samozřejmost.

 

 

 

 

 

 

 

5 "vychytávek" vestavěných skříní

  1. Stále více se prosazuje u zásuvek používání pojezdů s dotahem při zavření.
  2. Dotahy posuvných dveří, které skříň dovřou.
  3. Nový drátěný program italské firmy VIBO, police na boty (3 patra nad sebou) apod.
  4. Magnetická výplň dveří, kdy se na dveře dá psát jako na tabuli a udrží i magnetky.

Text: (cz)

Foto: archiv společnosti INDECO

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne