Co očekávat od moderní kuchyně?

Datum: 18.5.2010
obrázek
Na první pohled vás současné kuchyně zaujmou kombinací účelnosti a designu, provedené z kvalitního materiálu a vybavení špičkovými spotřebiči. Kuchyni neměníme každý rok, očekáváme, že nám bude sloužit dlouhá léta, proto bychom při plánování měli přemýšlet, jak nejlépe ji uspořádat a na co se při jejím výběru zaměřit.

Současným trendem je propojení kuchyně a jídelny s obývacím prostorem, což vyžaduje jednotný design.

Vzhled kuchyně by měl korespondovat s vybavením obýváku. Vestavěné spotřebiče (lednička, myčka nebo mikrovlnná trouba) schovejte za stejná dvířka jako mají skříňky s úložným prostorem v obýváku.
Mezi nejoblíbenější materiály, kromě klasického dřeva, dýhy a lamina, patří i naprosto hladké, bez pórů, foliované a lakované povrchy, jenž splňují přísná hygienická kritéria. Výhodou a zároveň i hitem je kombinování všech těchto materiálů.
Nejpopulárnější výplně dveří u skříní a skříněk představují laminované dřevotřísky, matelac, lacobel a zrcadla. Třetí nejprodávanější materiál - lacobel se nabízí jak v tradičně bílém provedení, tak i v různých barevných odstínech.

Do popředí se dostává i magnetická výplň, na kterou lze psát jako na tabuli a udrží se na ní magnetky. Můžete ji využít k přenechání vzkazů, či pro seznamy na nákup.

Můžete se sejít se sytými barvami, s kuchyní zelenou, fialovou, modrou nebo čokoládově hnědou. Důležitou součástí jsou také doplňky - madla, úchytky, moderní nábytkové kování, u zásuvek a dveří tzv. pojezd s dotahem při zavření, jednoduše řečeno – brzda, aby dveře při zavírání nebouchaly. V ocelových rámech jsou zasazeny dveře, které se mohou otvírat skládáním dvou křídel na strany skříněk.

 
Žádanou současných kuchyní jsou vnořené dřezy zabudované pod úroveň linky.

Kuchyně si objednávejte na míru u výrobce osvědčené značky, např. u firmy Indeco, které letos slaví 15. výročí na našem trhu. Stačí dodat pouze rozměry konkrétní místnosti a odborníci podle jeho přání vytvoří vizualizaci.
Kuchyně současnosti jsou pojaty velkoryse a umožňují uživatelům nejen pohodlnou přípravu pokrmů, ale také pobyt v krásném a příjemném prostoru.

Text: Eva Pavlatová

Foto: archiv redakce

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne