Pohodlí i bezpečnost

Datum: 24.3.2010
obrázek
Za poměrně neosobním pojmenováním dveřní komunikátor se skrývá užitečný pomocník pro všechny majitele i uživatele domů. Na rozdíl od dříve používaných vstupních zařízení, fungujících pouze s dveřním telefonem umístěným u vstupu, může být Ateus-Entrycom připojen k běžným telefonům, takže již není potřeba po každém zazvonění u vstupu chodit až ke dveřím.

Dveřní komunikátor Ateus-Entrycom lze propojit s libovolnou telefonní ústřednou a nahradit tak systém domovních telefonů i u nemovitostí s větším počtem bytových jednotek. Systém lze použít až pro 55 účastníků a umožňuje obsluhu několika vchodů. Pro rodinné domy a domácnosti bez pobočkových telefonních ústředen je speciálně nabízena varianta  komunikátoru s modemem, který ústřednu nahrazuje. K uživatelskému komfortu přispívá volitelné příjemné zvonění, otevírání dveří se zpožděním, přesměrování volání na mobil, službu v nepřítomnosti a další funkce.

Velkou předností Ateus-Entrycom jsou nízké pořizovací náklady, snadná instalace a mimořádně plochá konstrukce. Díky hloubce 2,8 centimetru může být  instalován přímo na betonové panely, na okrasné fasády (bez sekání) nebo na lehké konstrukční příčky, kdy instalace nevyžaduje zásah do povrchu stěn. Naklopená vrchní část stříšky chrání proti dešti a zatékající vodě a minimalizuje tak problémy s elektronikou.

Mezi populární úpravy dveřního komunikátoru patří provedení Antivandal. Tato úprava v sobě spojuje stylový vzhled s mimořádnou odolností. Speciální technické vlastnosti (utěsněné spoje, upevňovací šrouby) a použité materiály (nerezová ocel a 4 mm silný čirý polykarbonát) zvyšují odolnost komunikátoru proti narušení i proti úderům. Dveřní komunikátor Ateus-Entrycom na trh dodává společnost 2N Telekomunikace.

Čipy místo klíčů

Bez klíčů si náš každenní život dovedeme jen velmi těžko představit. Bez zamykání se ani v nejbližší budoucnosti určitě neobejdeme, klíče však možná dostanou zcela jinou podobu.

V současné podobě jsou totiž poměrně snadno zneužitelné a ne vždy jsou schopny zcela sposlehlivé ochrany. U bytových domů a podobných objektů navíc často dochází k mechanickému, často úmyslnému poškození vložky, což stojí další výdaje, včetně nových klíčů pro všechny. Společnosti Hobes a Cerberius proto uvádí na trh elektromotorický zámek HOBES KE 114 Cerberius, novinku na trhu bezpečnostních zámků. Elektromotorický zámek je v podstatě bezpečnostní systém shodný s ostatními zámky. Rozdíl je pouze v pohybu závory nebo v jiné blokaci dveří. Co to znamená? Zámek uzavřete nikoliv pohybem ruky ovládající osoby, ale za pomoci servomotoru. Klasický klíč nahrazuje čip velikosti knoflíku, který obsahuje ve své paměti kombinaci dvanáctimístných čísel. Výrobce garantuje, že na světě nebudou existovat dva čipy se stejnou číselnou kombinací a zhotovení kopie je tedy nemožné. Vnitřní elektronika zámku bezpečně rozpozná, zda jde o správný kód čipu a pak následně odemkne. Čipy nevyžadují žádné baterie, ani jiný napájecí zdroj – jednoduše je budete nosit na svém kroužku, či přívěsku.

Další výhodou elektromotorických zámků je i snadné zhotovení náhradního klíče - čipu. K elektromotorickým zámkům typové řady HOBES KE Cerberius je dodáván jeden hlavní čip, tzv. Master a dva čipy uživatelské. Je možné si přikoupit libovolný počet dalších uživatelských čipů, jejichž cena je srovnatelná s cenou mechanických klíčů a zákazník je schopen si je sám naprogramovat – tzv. nahrát do paměti zámku.

Více informací o novém typu elektromotorického zámku na našem trhu naleznete na www.cerberius.cz a www.hobes.cz.

Text: (db)

Foto: archiv firem

Dříve než vstoupíte...

Ačkoliv si to mnohdy ani neuvědomujeme, první dojem z bytu, kam jdeme na návštěvu, si začínáme utvářet ještě před vstupem do domu. Obvyklé je, že zatímco byty bývají hezké, vstupy spíše odradí. Nad všechny komentáře je možnost zveřejnění dvou srovnávacích snímků před a po rekonstrukci vstupu. Kromě zásadního rozdílu ve vzhledu provází nyní vstup do domu pocit většího bezpečí a komfortu. Realizaci provedla společnost Dosting, zabývající se prosklívacími a hliníkovými systémy, zateplováním, opláštěním staveb a projektovou činností. Na nový vchod byla použita hliníková konstrukce na stříšce kombinovaná s polykarbonátovými deskami makrolon (obrázek 6 a 7 ve fotogalerii).

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne