Barevné přírodní podlahy – aneb jarní trendy promluvily

Datum: 24.3.2010
obrázek
Nádech a kousek přírody chce do svého domova vnést každý z nás. Možností, jak si přírodu přinést přímo domů a obzvlášť do panelových bytů ve městech, je hned několik a vždy záleží, jaké zařízení, jednotlivé prvky, materiály, barvy nebo dekorace upřednostňujeme. Tentokrát se zaměříme na ryze přírodní podlahy, které v našich domovech představují nejen podstatnou část rozměrovou, ale i tu přírodní.

Dub hraje prim

Každá příchozí sezóna s sebou přináší nové moderní trendy, které se nevyhnou ani oblasti stavitelství a interiérového designu. Své o tom ví i výrobce ryze přírodních podlah Tilo s.r.o., který s letošním jarem výrazně rozšířil svůj dosavadní sortiment dubových podlah o netradiční barevné designy. S trochou nadsázky lze říci, že si s barevností pohráli nejen v Tilu, ale hravost přinesou i do našich interiérů. Čím jsou vlastně nové dubové podlahy tilo zajímavé a charakteristické? „Pro zákazníky jsme připravili hned čtyři nová barevná provedení dubových podlah. Ať už budu hovořit o dubu SAND, STONE, EARTH nebo esteticky velice nevšedním dubu SNOW,“ představuje úvodem rozšířenou nabídku dubových podlah ing. Zdeněk Vondrák, jednatel firmy Tilo s.r.o.

Možnosti barevných obměn

Nové barevnosti dubových podlah, ať už těch masivních či s dýhou na povrchu, zajistily třísloviny, které jsou přirozeně obsaženy v dubovém dřevu. V kombinaci s dalšími aktivátory na bázi přírodních mořidel, na něž tyto třísloviny citlivě reagují, pak přináší možnost barevných obměn. Velkou výhodou u takto zbarvených podlah je, že barva se v odpovídajícím a přiměřeném množství nachází přímo ve dřevě pod lakem nebo olejem, které se běžně používají pro finální povrchovou úpravu každé přírodní podlahy, a proto vydrží podstatně déle, než barevnost u podlah, které jsou upraveny speciálními pigmenty obsaženými pouze v laku nebo v barevných olejích. „U našich nových dubových podlah, které jsou řešeny díky přírodním tříslovinám, je zajištěna mnohem delší trvanlivost barvy a také jednodušší údržba klasickými přípravky, jež jsou primárně určeny pro oleje a laky na podlahách,“ doplňuje ing. Zdeněk Vondrák.

Moderní přírodní podlaha

Snahou mnoha majitelů je, aby jejich prostory působily nejen moderně a útulně, ale zejména živě. Nová třívrstvá podlaha tilo Compact s nášlapnou vrstvou 2,5 mm masivního dřeva je díky střídání úzkých a pestrobarevných latiček v různých délkách a šířkách představitelem podlahy, která živost a hravost rozhodně dodá, a to jak menším, tak i rozlehlým prostorám. Tento typ podlahy nevyžaduje celoplošné lepení, jak jsme u třívrstvých podlah zvyklí, a lze ji pokládat plovoucím způsobem. Proto jsou dobrou volbou i do panelových bytů, které si přejeme nejen oživit, ale zařídit i v duchu posledních moderních trendů.

Text: Ivona Neuwirtová

Foto: archiv firmy Tilo s.r.o.

Tip pro vás

Podlaha v dekoru dub ALPIN - suky zvýrazněná podlaha dub ALPIN bude zajímavou pro všechny, kteří chtějí, aby jejich podlaha ukázala skutečnou sílu dřeva.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne