Oknoservis - ideální řešení pro panelové domy

Datum: 23.3.2010
obrázek
Stále častěji se setkáváme s dotazem, který materiál je vhodnější pro vstupní dveře. A to nejen v rodinných domech, ale především v panelových nebo bytových domech. Mohlo by se zdát, že vlastně není co řešit… Nejčastěji se setkáváme s názorem, že když okna v domě budou plastová, tak tedy i vstupní dveře by měly být z plastu. Toto řešení obvykle prosazují ti prodejci, kteří neumí nabídnout lepší variantu.

Ideálním řešením jsou však vstupní dveře z hliníkových profilů. Jaké jsou jejich přednosti, jaká kritéria a funkce musí splňovat?

Vstupní dveře jakékoli stavby především:

  • musí být bezpečné a snadno použivatelné
  • musí být překážkou proti vniknutí do domu
  • musí umožnit bezpečně opustit dům v případě nebezpečí
  • jsou vizitkou domu a jeho obyvatel
  • jsou velmi namáhanou částí domu

To je pět dobrých důvodů, proč se vstupními dveřmi vážně zabývat a proč jim přikládat důležitou roli.

Zkusme se na hliníkové vstupní dveře podívat nejprve z pohledu panelových nebo bytových domů. Zde je určitě na prvním místě důležitá bezpečnost a životnost vstupních dveří.

Zkusili jste si někdy vypočítat, kolikrát se otevřou a zavřou dveře v bytovém domě o pěti patrech a třech bytech na patro? Pokud bydlí v jednom bytě tři lidé a každý projde jen čtyřikrát, tak se dveře za rok otevřou a zavřou 65 700 krát. A to je jen velmi teoretický výpočet. Asi není pochyb o tom, že plastové dveře budou mít výrazně nižší životnost ve srovnání s hliníkovými dveřmi. Z pohledu bezpečnosti se asi shodneme na tom, že hliník dosahuje daleko lepších parametrů ve srovnání s PVC. Stabilita hliníkového profilu je dána nejen vlastnostmi slitiny hliníku, ale především konstrukcí samotného profilu.

Pro panelové a bytové domy dokážeme navrhnout optimální řešení na míru. Náklady šetříme účelnou kombinací hliníkových profilů pro hlavní a boční dveře. Masivnější profil hlavních dveří je nejen překážkou v případě násilného vniknutí, ale je i dostatečným tepelným mostem vstupu do domu. Možnost umístění dopisních vhozů, ornamentního nebo bezpečnostního skla, instalace samozavíračů a madel je samozřejmostí.

 

Velmi aktuální otázkou je také správné vyřešení únikového východu. Vybereme pro vás vhodný typ panikového kování dle požadavků projektu a požární ochrany. Respektujeme požadavky kladené normou a aplikujeme pouze certifikované výrobky splňující dané parametry. Dále nabízíme možnost aplikace tzv. generálního klíče, který umožní nadefinovat možnosti přístupů do domu i v samotném domě. Jeden klíč pro nájemníky umožní vstup nejen do domu, ale i do dalších společných prostor. Naopak správce se může dostat do více vchodů jednoho bloku.

Z estetického hlediska umožňují hliníkové profily také celou škálu barevného provedení. Nabízíme nejen aplikaci přímých barev (RAL), ale i možnost aplikace fólií imitujících např. dřevo. Použitím stejné fólie pro okna i dveře docílíme naprosté barevné a estetické shody. Takto vám snadno umožníme instalaci plastových oken a hliníkových dveří na jedné stavbě. Záleží tedy jen na vkusu každého z nás.

Stačí jen zvážit, co vše musí vstupní dveře splňovat a co od nich očekáváte... Pak si jen vybrat z naší široké nabídky. Naši obchodníci jsou připraveni vám všechny dostupné možnosti představit a poradit vhodnost jejich aplikace. Další informace najdete na www.oknoservis.cz.

Text: Ing. David Humenčák

Foto: archiv firmy

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne