Nábytek pro váš domov

Datum: 23.3.2010
obrázek
Neobvykle široký výrobní program pro vybavení interiéru má ve svém portfoliu společnost NADOP Ořechov s. r. o. Zahrnuje především vybavení kuchyní, jídelních souprav, nábytek do obývacích pokojů včetně sedacích souprav, ale i ložnice, skříně a kancelářský nábytek.

Vedle standardního vybavení se zabývá i zakázkovou výrobou. Velkou výhodou je možnost komplexního řešení celého interiéru z jednoho materiálového zdroje a ve stejném stylu. „Požadavky zákazníků jsou stále náročnější a stále častěji řešíme celý interiér domu nebo bytu,“ uvedl ředitel Jaroslav Pehal.

Největší nabídka materiálů

NADOP disponuje velmi širokou nabídkou používaných druhů materiálů. Jde o deset typů masivu, 15 druhů dřevěných dýh, 40 desénů lamina, 30 desénů fólií, na 1700 odstínů barevných laků v lesku či matu a o více než stovku druhů potahových látek a kůží. Novinkou je barevné kalené sklo bezpečně zabudované do nábytku či kuchyně. Sklo má bezpečnostní úpravu, je odolné proti poškrábání, snadno se čistí a udržuje. „Tvrzené sklo je dostupné prakticky v libovolné barvě, jedná se o stovky a možná i tisíc odstínů. Zákazník tak může mít zcela originální nábytek v barvě, jakou nemá nikdo jiný. Z materiálů na výrobu kuchyní a obývacích stěn jsou nejvíce žádány exotické dýhy a lakované díly, z potahových materiálů na sedací soupravy vede kůže a látky s nešpinivou úpravou,“ upřesnila Martina Procházková – vedoucí Zákaznického centra.

Čechům se líbí italské trendy

Jedním z nejprodávanějších artiklů společnosti NADOP jsou kuchyně. „Dnes se opět jako kdysi v minulosti v kuchyni žije. Současná kuchyně je srdcem každého domova a měla by být příjemným místem ke stolování, k posezení s přáteli, ale zároveň musí umožnit pohodlně pracovat. Tato rovnováha mezi designem a praktickým využitím daného prostoru dýchá díky odbornému zpracování návrhů z každé kuchyně NADOP. Naším úkolem je, aby se v kuchyni každý cítil nejen dobře, ale i bezpečně. Proto myslíme hlavně na děti. Správně sestavená kuchyně vybavená moderními elektrospotřebiči a doplňky také usnadní práci,“ konstatovala obchodní ředitelka Ivana Pehalová.

Pro výrobu kuchyní používá NADOP kombinace různých materiálů, posledním hitem je tvrzené sklo.„Na našem trhu zatím není tvrzené sklo tolik vidět, ale třeba v Itálii jsou takové kuchyně už běžné a ze zkušenosti víme, že český zákazník italské trendy přijímá velmi dobře,“ uvedla Ivana Pehalová.

Novinkou je lakované tvrzené sklo

Na veletrhu COOK & DESIGN představuje NADOP kuchyni Juliana, která využívá kombinaci polyuretanového laku ve vysokém lesku a arodýhy, jež doplňuje speciální zrcadlové sklo. Nové využití tvrzeného skla v celém kuchyňském interiéru je uplatněno také například v kuchyňské sestavě Cristallo, která upoutá zajímavě řešenou ergonomií s členěním pracovní plochy do různých výšek a umístěním elektrospotřebičů včetně myčky nádobí v optimální výši. Při náročnějším vaření kuchařka ocení komplexní mycí centrum vybavené baterií se sprchou.

Pracovní deska je vyrobena z laminátového kompaktu, který umožňuje daleko tenčí provedení, než je v současnosti zvykem. Výhodou je možnost kombinace se silnější pracovní deskou k jednoduchému docílení ergonomického členění plochy. Rafinovaně umístěné osvětlení dodává kuchyni atmosféru a umožňuje tak vyniknout přírodnímu materiálu. Sokl zapuštěný hlouběji pod linku spojuje výhody klasického soklu a kuchyně na nožkách a zároveň vytváří prostor pro další náladové světlo pod linkou. Kuchyně Cristallo designéra Karla Nedbala upoutá netradiční kombinací barev i materiálů. Zaujala také hodnotitelskou komisi soutěže Grand Prix MOBITEX, která jí udělila cenu v kategorii progresivní design.

Pohodlí, styl, variabilita

Moderní obytný prostor je možné volně propojit zajímavým nábytkem s navazujícími částmi interiéru. Kuchyně spojená s jídelnou a obývacím pokojem je již dnes zcela běžná. Příjemně řešený obývací pokoj pak plynule přejde do kuchyně a naopak. Díky nepřeberné nabídce materiálů a jednotlivých prvků nábytkového systému je prakticky každá obývací stěna originál. Takto sestavený interiér doplní sedací soupravy v klasickém a moderním stylu. „Nábytek musí být pohodlný, kvalitní, s dokonalým řemeslným zpracováním a širokou škálou prvků. U nás zákazník najde vše, co hledá – pohodlí, styl, variabilitu,“ doplnila Ivana Pehalová.

NADOP nabízí také širokou škálu sedacích souprav a postelí. K nejprodávanějším modelům patří sedací souprava GAJA, kterou v provedení v bílé kůži představuje na veletrhu COOK & DESIGN. „Naše sedací soupravy mají rozdílnou tuhost sedáků a různý sklon opěráků, aby si zákazník mohl vybrat to, co je pro něj nejpohodlnější. U postelí se zaměřujeme také na hygienu lůžka, tedy na větratelnost matrace,“ dodala Martina Procházková.

Společnost NADOP Ořechov s.r.o.

Český výrobce nábytku působící na českém trhu od roku 1990. Poskytuje komplexní služby, vyrábí i atypické prvky či speciální nábytek na zakázku. Odborný tým architektů poradí s řešením interiéru jako jednoho celku.

 

Samozřejmostí je odborná montáž nábytku, zajištěn je také záruční i pozáruční servis v rámci Zákaznického centra NADOP. Dostupnost výrobků firmy zajišťuje po celém území republiky síť smluvních prodejen.

Text: (hch)

Foto: archiv firmy NADOP

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne