Romantické bydlení v Šáreckém údolí

Datum: 18.3.2010
obrázek
Tam, kde Šárka milovala Ctirada, v jedné z nejromantičtějších krajin naší země, vznikl exkluzivní rezidenční komplex nadčasového designu a precizního řemeslného vypracování nazvaný Heřmanův Dvůr. Na místě původního historického statku vznikly luxusní rodinné domy a byty přirozeně zapadající do magického prostředí údolí Šáreckého potoka. Dá se říct, že tento developerský projekt je přímo stvořený pro bydlení rodin s dětmi a individualisty milující originalitu a historii.

V exkluzivním rezidenčním komplexu Heřmanův Dvůr před časem úspěšně proběhla kolaudace, a tak se první majitelé mohou začít stěhovat do svých nových domovů. Areál vyrostl v nádherném prostředí Šáreckého údolí. Na skok od rušného pražského centra nabízí toto mimořádné bydlení nejen výhledy do zeleně, ale i takovou vzácnost, jakou je v dnešní době ticho a klid.

Heřmanův Dvůr zachovává tvář venkovského sídla, ale zároveň nabízí funkční řešení bydlení třetího tisíciletí. Tato kombinace jedinečného bydlení v klidu, zeleni a soukromí, a současně nedaleko centra s veškerou občanskou infrastrukturou se v dnešní Praze již jen velmi těžko hledá. Oceňují ji jak rodiny s dětmi, tak individualisté vyhledávající kvalitní bydlení. Magický nádech tomuto projektu dává nejen originalita architektonického řešení, ale i poklidná atmosféra venkova a sama historie, která je na místě bývalé usedlosti ze 17. století zřetelně patrná.

Kouzlo historie

Soubor tří objektů s jedenácti obytnými jednotkami a jedním ateliérem vytváří nepravidelný trojúhelník, jehož středové nádvoří se zelení působí na obyvatele příjemným prostorem. Nacházejí se tu čtyři řadové domy se zahradou, tři byty se samostatným vchodem ze dvora a čtyři byty a jeden ateliér v bytovém domě. Dominantním architektonickým prvkem zůstává původní brána staré usedlosti ze 17. století a unikátní odborně restaurované sluneční hodiny.

Celý areál je uzavřen, což zajišťuje budoucím rezidentům dostatečný klid, bezpečí a soukromí. V okrajových partiích jsou zřízena parkovací stání. Při vjezdu je také parkovací místo pro návštěvníky a pro invalidy. Na každou obytnou jednotku připadnou vždy dvě parkovací stání, kromě ateliéru, jehož součástí je jedno parkovací stání.

 

I pro náročnější

Architektonický styl tvoří lehké, liniově čisté prvky a materiály spojující objekt s přírodou. Vnitřní vybavení domů a bytů představuje nadčasový elegantní design a precizní řemeslné zpracování. Noví obyvatelé jistě ocení kvalitní materiály, které jsou nabízeny již ve standardu – dřevěná eurookna a balkónové dveře, dřevěné vnitřní i vstupní dveře v moderním designu, dřevěné podlahy Magnum dub, mrazuvzdorné venkovní dlažby, dlažby a obklady italské výroby Impronta Italgraniti a Iris v kvalitním designu a mnoho dalších. Osobitě řešené interiéry dávají pocit jedinečnosti i útulnosti, a přitom odpovídají veškerým požadavkům moderního člověka.

Na vesnici nebo ve městě?

Vnitřní vybavení elegantních třípodlažních domů, kde poslední patro tvoří velkolepě řešené podkroví, odpovídá nejvyšším nárokům člověka třetího tisíciletí, a přitom se navrací k tomu, co se v minulosti nejvíc osvědčilo, k hodnotným materiálům, řemeslné kvalitě a preciznímu vypracování. Osobitě řešená okna, mnohdy francouzského typu, a štukované stropy dávají pocit jedinečnosti a útulnosti. Vzdušnost a pocit svobodného pohybu navozují jak zajímavé průhledy a průniky mezi místnostmi, tak třeba prosklený vchod do zimní zahrady, případně do privátní tělocvičny. Naprosté soukromí zaručují zahradní terasy a balkóny. U některých domů je možné vyjít francouzským oknem rovnou na terasu a skočit do zářivě modrého bazénu. Jinde zase můžeme obdivovat vtipně řešené podkroví, třeba i s podkrovním balkónem oživeným květinami. Zahrady a předzahrádky dávají možnost vlastnímu kreativnímu vyjádření. Na inspirativní procházku divokým krajem Ctirada a Šárky je to jen pár kroků - stejně jako na tenisové kurty. Za zády mít lesopark, jednoduchou cestu k letišti, a před sebou Prahu: pět kilometrů k zastávce metra, sto metrů k zastávce autobusu – co lepšího si lze přát?

(cz)

Foto: archiv firmy

Heřmanův Dvůr

Lokalita: Praha 6 - Dejvice

Investor: Heřmanův dvůr s. r. o.

Developer: MOD-INVEST s.r.o.

Architekt: Ing. arch. Andrea Stollárová

Počet jednotek: 11

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne