Rekonstrukce koupelny s přehledem

Datum: 5.2.2010
obrázek
Jak oživit starší byt v panelovém domě? Mezi první změny často patří proměna koupelny. Málokdo je dnes ochoten používat koupelnu v nevzhledném umakartovém jádru s původním zařízením. Když se obyvatelé bytu k tomuto kroku rozhodnou, začnou se těšit na zútulnění svého domova a novou koupelnu chtějí co nejrychleji.

Čas a peníze ušetří odborníci

Je ale potřeba k rekonstrukci přistupovat obezřetně a zodpovědně, protože bez ohledu na finance nová podoba většinou vydrží několik let. Dopracovat se ke kvalitnímu výsledku, který přinese radost, bývá poměrně těžkým oříškem. Pomoci mohou rady odborníků a „šikovné“ 3D vizualizace ze SIKO KOUPELNY. Každá rekonstrukce koupelny s sebou přináší spoustu otázek a složitého rozhodování, shánění a vybírání, měření a navrhování. Vyžaduje značné množství času a úsilí, které bychom raději věnovali něčemu příjemnějšímu. Čas a námahu, v některých případech i peníze, ušetří odborníci ze společnosti SIKO KOUPELNY, kteří si pomocí počítačových vizualizací s návrhy poradí daleko lépe a rychleji.

Získat vizualizaci je velmi snadné

„Kompletní navržení koupelny opravdu nebývá jednoduché a jakákoli chybička se později těžko a nákladně napravuje. Proto našim klientům doporučujeme 3D vizualizace, které jim umožní nahlédnout do koupelny ještě předtím, než je položena první dlaždička. Ujistí se tak, že jejich výběr je správný a splňuje jejich očekávání. V neposlední řadě se vyhnou případným nepříjemným překvapením, která hrozí při nepřesném vyměření nebo nevhodném rozvržení zařizovacích předmětů,“ říká Jaroslav Vačkář, vedoucí grafického centra SIKO KOUPELNY. Získat vizualizaci je přitom velmi snadné. Stačí se na internetu, telefonicky nebo přímo v některé z prodejen SIKO KOUPELNY domluvit na osobní konzultaci, vyplnit stručný formulář a dodat potřebné podklady, tedy především výkres nebo náčrtek místnosti. Profesionálové pak již na základě požadavků vytvoří konkrétní návrh, který lze samozřejmě dále upravovat. A pro dokonalou přípravu poslouží i web společnosti, kde si klienti mohou sami prostřednictvím konfigurátoru koupelen vytvořit prvotní 2D návrh dispozice zařizovacích předmětů a v sekci inspirace prohlédnout obsáhlou fotogalerii koupelen.

Jak na malou koupelnu

A jak to vypadá v praxi? „Pro ukázku jsme vybrali příklad rekonstrukce typické malé panelákové koupelny. Řešili jsme nedostatek místa a úložných prostor, jak už to v takových koupelnách obvykle bývá,“ popisuje Jaroslav Vačkář. „Dispozice starého typizovaného jádra většinou neumožňují příliš rozsáhlé úpravy. Koupelna klientů, mladého manželského páru, měla necelého 3,5 m2 a musela se do ní vejít vana, které se majitelé vzdát nechtěli, umyvadlo, pračka a nějaký nábytek pro ukládání všech nezbytností. Mladí manželé si na našich nových webových stránkách vybírali vhodné zařizovací předměty a pomocí konfigurátoru koupelen zkoušeli nejlepší uspořádání své koupelny. Při volbě obkladů a dlažeb je nadchla novinka - série Via Veneto Bruno v teplých tónech tmavě hnědé a krémové. Protože si ale nebyli jisti, jestli pak jejich malá koupelna nebude příliš tmavá, rozhodli se raději vyzkoušet 3D vizualizaci.“

S nádechem luxusu

„Klienti si tak snadno ověří volbu barev, zvolených listel a dekorů a především, zda na ně koupelna jako celek bude působit hezky a pohodově,“ vysvětluje Jaroslav Vačkář. „Naši manželé ve své původní představě měli vybráno hodně obkladů bruno, tedy tmavě hnědých. Doporučili jsme jim raději více obkladů krémové barvy, které koupelnu prosvětlí. Pro oživení měli zvolený květinový dekor, ale na základě vizualizace se rozhodli pro proužkové listely, které se jim zalíbily více. Správně namíchaná kombinace série Via Veneto Bruno koupelně vždy dodá výjimečný vzhled s nádechem luxusu.“

Šest variant

„Čas na rozmyšlenou a možnost vzít své rozhodnutí zpět jsou obrovské výhody 3D návrhů. Lze je upravovat a měnit tak dlouho, než jsou majitelé s výsledkem naprosto spokojeni. Pro své zákazníky má společnost SIKO KOUPELNY na výběr hned šest variant grafických návrhů, abychom mohli obsloužit co největší množství klientů. Samotná realizace je pak mnohem snadnější a pohodovější. Prostě v klidu a s přehledem,“ shrnuje s úsměvem Jaroslav Vačkář.

Text: (pr)

Foto, plánky a vizualizace: společnost SIKO Koupelny

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne