Zařizujeme pokojíček pro miminko

Datum: 21.6.2023
obrázek
Narození miminka je radostná událost pro celou rodinu. Zpravidla ke konci těhotenství začne většina maminek chystat domácnost na příchod miminka. Jak by mělo dětské království vypadat, a co všechno byste měli do začátku pořídit?

Obecně platí, že pokojík pro dítě by měl mít čtyři základní zóny: místo na spaní, přebalovací část, prostor pro hraní a odpočinek a také dostatek úložného prostoru.

Postýlka musí být dostatečně stabilní

Nejdůležitějším vybavením pokojíčku, případně koutku ve vaší ložnici, bude v následujících měsících dětská postýlka. Miminko v ní tráví spoustu času, a tak bychom se měli zaměřit nejen na její vzhled, ale také bezpečnost. Postýlka musí být dostatečně stabilní, nátěr zdravotně nezávadný a výhodou je, když má zcela zapuštěné šrouby a zaoblené hrany.

Přebalovací pult

Nezapomeňte také na výběr kvalitní matrace. Pro miminka doporučují odborníci středně tvrdou. Většina postýlek má pak také nastavitelnou výšku roštu, takže si můžete být jisti, že nějakou dobu bude „růst“ s vaším děťátkem. Šikovným pomocníkem bude dozajista také přebalovací pult. Praktickou variantou je kombinace přebalovací podložky a komody, která poskytne dostatek prostoru pro plínky, dětské oblečení a další nezbytnosti.

Později hrací koutek

Ze začátku bude pro miminko zábavou hlavně vaše společnost či kolotoč zavěšený nad postýlkou. Děťátka ale rostou jako z vody a do pár měsíců ocení i prostor pro objevování světa. Můžete mu v jeho pokojíčku, nebo kdekoliv jinde ve vaší domácnosti, vytvořit hrací koutek.

Text: (rf)

Foto: Asko

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne