Místo, kde je příjemné pobýt

Datum: 29.1.2010
obrázek
Kvůli malým půdorysům, často nevhodnému tvaru, bývá spousta koupelen a WC stísněná. Že to jde i jinak, předvádí firma Duravit na celé řadě flexibilních a perfektně vypadajících návrhů, umožňujících řešit zařízení těchto prostor velkoryse a přitažlivě. I z toho nejmenšího WC tak lze – v závislosti na rozměrových možnostech, finančních prostředcích a osobním vkusu - vytvořit útulné místo, kde bude příjemné pobýt.

Umyvadla do mini prostoru

Ústředním bodem je místo k mytí. Obsáhlý repertoár od firmy Duravit sahá od jednoduchého umývátka přes zápustné umyvadlo se spodní skříňkou až po umyvadlo na desku s vhodnou nábytkovou deskou, vše v různých provedeních a velikostech. Zvláště zdařilými příklady pro perfektní řešení do nik je umyvadlo s kovovou konzolou, která současně slouží jako držák na ručníky, nábytkové umývátko Happy D se zaoblenou spodní skříňkou nebo nábytková deska Fogo s umyvadlem na desku Bacino. Klasickým kusem je umyvadlo ve tvaru kádě, které je od nedávna nabízeno již v pěti atraktivních povrchových úpravách: makasaru, americkém ořechu, hrušni a nejnověji, v černém nebo bílém laku s vysokým leskem. Speciálně pro místnosti s nevýhodným půdorysem, jako jsou úzké, dlouhé „nudle“ lze použít umývátka vysloveně štíhlých tvarů. Například diagonálně řešené umývátko Architec s keramickou odkladní plochou, umývátko Happy D s vyložením pouze 25 cm, nebo umývátko Vero, které měří na šířku pouhých 25 cm, vyložení však má 45 cm.

Koupelnový nábytek

A teď přichází na řadu „volný program“. Útulnost dodají nábytkové prvky jako policový nábytek, samostatné police nebo skříně různých rozměrů a provedení umožňující flexibilní uspořádání i v tom nejmenším prostoru. Právě u menších půdorysů je kreativní koupelnový nábytek často jediným řešením, jak získat úložné nebo odkladní plochy. Dvoupatrová roštová police s pochromovanými bočními závěsy poslouží pro odložení kabelky nebo jako místo pro ručníky či jiné koupelnové potřeby. Pomocí jednoduchých hladkých nástěnných polic X-Large lze ideálně využít i jinak ztracené místo nad WC mísou. Série X-Large je ostatně co do komfortu a funkčnosti promyšlená do posledního detailu. Řadu koupelnového nábytku se skrovnými vnějšími rozměry a velkorysým vnitřním vybavením rozšířila firma Duravit zcela nedávno o novou polovysokou skříňku Fogo. Se svou malou hloubkou pouhých 25 cm je ideálním nábytkem do úzkých místností. Velký výběr různých dýh, dekorů a lakovaných povrchů umožňuje dodat zařízení každé koupelny individuální charakter odpovídající vkusu jejích uživatel.

Praktické doplňky

Perfektní zařízení minikoupelny završuje celá kolekce vhodných zrcadel a zrcadlových skříněk s osvětlením nebo bez něj, dávkovačů mýdla, držáků na ručníky a dalších doplňků, které nejenže dokážou pozvednout vzhled prostoru kolem umyvadla, ale jsou i praktickými a dennodenně používanými pomocníky.

 

 

Text: (uh)

Fotot: archiv firmy Duravit

 

 

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne