Výměna původních železných balkonů

Datum: 1.6.2023
obrázek
Důvodů, proč se rozhodnout pro výměnu starého balkonu je mnoho. V rámci revitalizace bytových domů dochází také k výměně původních ocelových balkonů za nové železobetonové lodžie. Uvádíme jenom několik hledisek a úhlů pohledu, proč odstranit starý balkon a nahradit jej novou lodžií.

Již řadu let dochází v rámci revitalizace bytových domů nebo i jako samostatná akce k výměně původních ocelových balkonů za nové železobetonové lodžie. Jednou ze specializovaných firem, která v naší republice provádí výměny původních balkonů za nové lodžie, je firma Fimont, která působí po celé republice. Důvodů, proč se rozhodnout pro výměnu starého balkonu je mnoho. Uvádíme proto jen několik hledisek a úhlů pohledu, proč odstranit starý balkon a nahradit jej novou lodžií.

Vzhled balkonu

Když se podíváme na domy s balkony, je na první pohled patrné, že se jejich údržbě a opravám nikdo dlouhá léta nevěnoval a díky tomu balkony vzhled domu spíše hyzdí, než že by ho doplňovaly, nebo byly jeho ozdobou, dominantou. Základny balkonů jsou často znečištěné vodou a rzí, která se uvolňuje z rezavé konstrukce nejen základny balkonu, ale i jeho zábradlí. Pokud je základna balkonu betonová, tak je vidět, jak se na kvalitě a struktuře betonu podepsal čas. Betonová deska balkonu se drolí, kusy betonu odpadávají a mnohdy už je pohyb po takovém balkonu na hranici bezpečnosti. Ani ocelové zábradlí balkonů, které je z části otevřené pro oči kolemjdoucích a z části kryté nevzhledným hliníkovým vlnitým plechem, moc parády neudělá. Nemluvím o hluku, který dělají plechy zábradlí balkonu při větru. V takovém stavu už téměř nejde balkon zrekonstruovat, nebo provádět velkou opravu a výměnu některých železných částí balkonu. Rozumnější je v takovém stavu balkon rovnou vyměnit za prostornější lodžii, která pro majitele bytu zajistí větší soukromí a současně s tím se stane lodžie plnohodnotnou částí bytu oproti balkonu, který většinou slouží pouze na sušení prádla, nebo jako prostor na ukládání momentálně se nehodících věcí.

Bezpečnost balkonů

Mnohé balkony jsou už v havarijním stavu a vstupovat na ně je životu nebezpečné, jak ukazují fotografie, a nevyplatí se je opravovat, nebo dělat jejich velkou rekonstrukci. Mnohem jednodušší a s lepším výsledkem je vyměnit malý, ocelový nebo železný balkon za prostornější lodžii s neprůhledným zábradlím kolem celého obvodu lodžie. A k tomu ještě nové lodžie mohou mít i různé tvary a velikosti základny.

O postupu výměny balkonu a variantách tvaru a velikosti nové lodžie vám podají podrobné informace specialisté na výměny balkonů ve firmě Fimont. Přijedou k vám, zhodnotí situaci a na základě vašich požadavků a stavebních možností domu vám nabídnou ideální řešení výměny balkonu za lodžii.

Zasklení a využití balkonu

Klasické železné, ocelové balkony díky své konstrukci neumožňují jejich zasklení. Balkon nelze zasklít kvůli konstrukčnímu řešení základny balkonu a kotvení ocelového zábradlí balkonu k základně. Tento u balkonu neřešitelný problém u železobetonové lodžie není a lodžie se všemi druhy zábradlí je možné naprosto bez problémů zasklít. Díky tomu se rázem mění možnost využívání tohoto prostoru. Oproti starému balkonu do lodžie neprší, nefouká, nekoukají nám do ní sousedé ani kolemjdoucí a také její údržba je mnohem snadnější. Všechny tyto aspekty jasně hovoří pro výměnu původního balkonu za novou lodžii. Poraďte se o možnostech a postupech výměny balkonu za lodžii se specialisty ve firmě Fimont.

Výměna balkonu? Ano, ne?

Všechny nevýhody, které má železný nebo ocelový balkon, jako je většinou špatný technický stav, bezpečnost, malý rozměr, hlučnost a jenom částečně zakrývající zábradlí balkonu, nemožnost zasklení, malé soukromí na balkonu a nepěkný vzhled balkonů, odstraní jejich výměna za novou lodžii. Zajímají vás všechny informace týkající se výměny ocelového balkonu za železobetonovou lodžii včetně ceny a harmonogramu prací? Kontaktujte specialisty z firmy Fimont, kde získáte veškeré informace. Pište na e-mail chalupsky@fimont.cz, fiala@fimont.cz nebo volejte na čísla +420 604 470 032 nebo +420 603 548 404. Specialisté z firmy si s vámi sjednají osobní schůzku, na které jim přednesete svoje požadavky a představy.

Text a foto: Fimont

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne