Capawood – profesionální program ochrany dřeva

Datum: 19.5.2023
obrázek
Přírodní krása dřeva si zaslouží tu nejlepší ochranu. Dřevěné prvky v exteriéru vyžadují pravidelnou údržbu, potom zůstane po dlouhou dobu zachována jejich přirozená krása i maximální odolnost.

Profesionální produkty

V řadě výrobků Caparol CapaWood jsou k dispozici profesionální výrobky zaručující vynikající ochranu před povětrnostními podmínkami, které současně zdůrazňují krásu přírodního dřeva.

Alpy jsou místo s extrémně náročnými povětrnostními podmínkami, a proto jsou i tím nejlepším místem pro testování materiálů na ochranu dřeva. Díky dlouhé tradici výstavby tradičních dřevěných domů v Rakousku i Německu, Caparol získal přímo v Alpách zkušenosti z oblasti ochrany dřeva v nadmořské výšce přes 3000 metrů. Zkoušky v laboratoři i přímo v praktických podmínkách v exteriéru zaručují vysokou kvalitu produktů pro ochranu dřeva Caparol CapaWood.

CapaWood Express je ekologická, vodou ředitelná, tenkovrstvá lazura

Lazura proniká hluboko do dřevěných vláken a zpevňuje podklad, dřevo zůstane po dešti suché a nepředstavuje živnou půdu pro houby a řasy. Hodí se pro nátěry zahradního nábytku, stěn a stropů zahradních domků, na ploty, balkony, podbití střech i do interiéru. Lazura je vodou ředitelná, neobsahuje žádné škodlivé látky, které by se později mohly uvolňovat do vzduchu a díky tomu je vhodná pro použití jak v exteriéru, tak v interiéru. Díky tomu, že se jedná o tenkovrstvou lazuru, je dokonale zachována přírodní krása a přirozená kresba dřeva.

Dlouhodobá ochrana

Navíc má lazura speciální nestékavou (tixotropní) gelovou konzistenci, díky které se s ní snadno pracuje, neskapává ze štětce a snadno se nanáší. Poskytuje účinnou ochranu proti UV záření, díky tomu si dřevo zachovává svůj původní odstín po dlouhou dobu. Po zaschnutí má její povrch tak zvaný Hydropearl efekt. To znamená, že voda na povrchu vytváří malé kapičky a dřevo nezůstává mokré v celé ploše. Dřevo na povrchu rychleji vysychá a tím je lépe chráněno proti pronikání vody do dřevěné konstrukce. Vysoká vydatnost je až 12,5 m2/l.

Společnost Caparol naslouchá potřebám svých zákazníků, přichází letos s novým atraktivním odstínem lazury CapaWood Express – Natural Grey. Šedé odstíny se těší velké oblibě jak u architektů a designérů, tak i majitelů nemovitostí.

Text a foto: Caparol 

Lazura CapaWood Express je k dispozici v osmi atraktivních odstínech

White

Clear

Pinie Teak Light Oak
Sweet Cherry Palisander Novinka Natural Grey

 

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne