Domov s doteky přírody

Datum: 29.1.2010
obrázek
Chcete si zařídit byt či dům originálně podle trendů představených na světových veletrzích? Potrpíte si na kvalitu? Rádi byste zvolili nevšední styl, design či trendy a kvalitní materiály? Je to jednoduché, stačí se jen nechat inspirovat tím, co je právě v kurzu a zbytek je jen a jen na vás.

Nejnovější trendy v nábytku byly představeny na veletrhu IMM Cologne v Kolíně nad Rýnem, který je vždy mezinárodní událostí v oblasti interiérového bydlení a udává základní trendy pro evropský nábytkářský trh. Většina z představených trendů a novinek je určující také pro společnost Jitona, jejíž nábytek se vyznačuje svojí vysokou kvalitou, na kterou se budete moci spolehnout po řadu let.

Zásadní je výběr materiálů

Na prvním místě zůstává výběr materiálu, který bychom neměli podcenit. Nejlepší variantou je zvolit přírodní materiál jako je masivní dřevo nebo pravá dřevěná dýha, protože každý strom, každé prkno, každá dýha je jiná a originální, stejně jako bude váš interiér. V dřevinách dominují ořech nebo dub a za zmínku stojí určitě také jádrový buk. Takový nábytek vám poslouží opravdu dlouho, neokouká se a vy budete moci pociťovat i doma doteky přírody.

Záruka spotřebitelům

Důležitou zmínkou je také to, že společnost Jitona je vlastníkem PEFC certifikátu, který tak dává spotřebitelům záruku, že materiál pro výrobu dýhovaného nábytku pochází ze dřeva, které bylo pěstováno a zpracováno ekonomicky, environmentálně a sociálně vhodným systémem. Společnost Jitona tím říká, že při výrobě nábytku nedochází například. k drancování lesů, ničení nebo znečištění přírody a využití dětské pracovní síly.

Dvířka bez úchytek

Trendy zasáhly i do této oblasti. Stále více se prosazují dvířka bez úchytek, která se otevírají a zavírají jemným stlačením, tzv. Push-to-open systémy, které jsou tím pravým pro milovníky minimalismu. Velmi moderní je také zapuštěná malá úchytka. Mohutná kovová úchytka vystupující do prostoru je oproti tomu stále více a více ohroženým druhem. Toužíte-li po obývací stěně a nevíte, jakou zvolit, pamatujte na to, že dvířka obývacích stěn by měla být nejlépe posuvná, což je rozhodně praktické. Šetří místo a zároveň ukáží jen to, co chcete a nebo naopak zakryjí.

Trendem je podsvícení

Při výběru komody či nočního stolku je důležité zvolit tu správnou kombinaci, aby ladila s ostatním nábytkem. Dalším novým aspektem v tomto segmentu je podsvícení. Velmi elegantně totiž působí komody a stolky, které jsou osazeny sklem s barevným efektem. Jemné podsvícení v nočním stolku, které vytváří intimní světlo, ocení určitě také všechny romanticky založené duše.

Text: (pr)

Foto: archiv společnosti Jitona

 • Ložnice mladé designérky Michaely Procházkové je soulad jemných elegantních linií, bez jakýchkoliv extravagancí a skrytých významů. Ložnice Michelle je přesně ta, která vás osloví a stane se součástí vašeho vysněného interiéru. Originální vychytávkou je také osvětlený noční stolek. Intimní osvětlení vychází z nitra stolku a směřuje vzhůru skrze mléčné sklo.
 • Kráse ložnice Step One je těžké dlouho odolávat. Je totiž romantická, podmanivá a vyzývavá zároveň. Nechejte se okouzlit dlouhými liniemi postele a svést nevšední kresbou jádrového bukového dřeva. Step One je jedinečná a zamilujete si ji na první pohled. Pokud si potrpíte na kvalitu a komfort, je ložnice Step One tou pravou volbou.
 • Svěží moderní design ložnice Tempio se vyznačuje elegantními dlouhými horizontálními liniemi postele s měkce oblým zakončením. Jeho originalitu podtrhují mušlovité úchytky dvířek a zásuvek. Jedinečně působí jemné prosvítání kresby masivního borovicového dřeva. Zvolit můžete mezi bílou barvou a barvou antik.
 • Určitě si zamilujete vzdušný obývací pokoj Verano. Jeho krásné zaoblené tvary s tajemným osvětlením plným nálad. Pečlivě vybírané masivní bukové dřevo zdůrazňuje osobitý charakter tohoto modelu. Konečný dojem dotváří osvětlení sestav. Obývací pokoj Verano je k dostání v přírodní barvě.

Další trendy z Kolína nad Rýnem

 • Interiéry - splývání obývacích prostor, do nynějška tematicky známé jako „kuchyně-jídelna-obývací pokoj“, vstupuje nyní i do ložnic a koupelen. S tím souvisí také prolínání nábytku do více funkčních místností.
 • Tvary nábytku - tvarosloví čalouněného nábytku získává ženštější tvary. Okrouhlé formy potvrzují touhu lidí po svůdné útulnosti.
 • Látky - stále častěji se používají látky, které jsou opravdu kvalitní. In je zejména použití jedné barvy s minimalizací vzorů.
 • Barvy - megabarvou číslo jedna stále zůstává bílá. Interiéru dodává lehkost a punc elegance. Jako další stálou barvou je nesmrtelná černá, která v sobě nese prvky luxusu.
 • Novinkou je také využití bílého lamina při velmi čistém opracování.
 • Byl zaznamenán další posun v kvalitě (materiály, kování, zpracování).
 • Olejovou povrchovou úpravu dostává už i dýhovaný nábytek.
 • Důležitým nákupním kritériem spotřebitelů se stávají také obnovitelné suroviny a recyklovatelnost použitých materiálů.
 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne