Zdravotní nezávadnost kuchyně

Datum: 29.3.2023
obrázek
Jestli právě stojíte před rozhodnutím zařídit si nově kuchyň nebo ji renovovat, zaměřte se nejen na design, na funkčnost a kvalitu nábytku, ale především na jeho zdravotní nezávadnost. V Oresi myslí na vaše zdraví.

Výběr nábytku, který kupujete jednou za řadu let, si zasluhuje velkou pozornost. V kuchyni se pohybujete několikrát denně a prvků, z nichž se mohou uvolňovat zdraví škodlivé látky, je tu mnoho. Třeba formaldehyd obsahují dřevotřísky a další lisované materiály jako je podlaha a některé její krytiny. Další škodliviny obsahují laky, lepidla, textilie, předměty z plastů, z nichž se škodliviny uvolňují do ovzduší. Jak je omezit?

Žádejte certifikáty zdravotní nezávadnosti

Podle zákona o obecné bezpečnosti výrobku jsou výrobci povinni uvádět na trh jen bezpečné produkty a moderní technologie již umožňují používat na výrobu dřevotřísek jiná pojiva. Přesto se při nákupu kuchyně ptejte prodejců na zmíněné certifikáty.

Oresi je jedničkou na trhu v prodeji kuchyní, proto je kvalita produktů jak pod neustálým dohledem vlastních kontrolorů, tak ji sledují i nezávislé zkušební ústavy a certifikační organizace. Oresi má certifikáty na konstrukční pevnost i zdravotní nezávadnost a budoucí zákazníci se tak mohou při posuzování nabídky Oresi opřít o řadu certifikátů na úrovni mezinárodních standardů. Významné je ocenění Známkou kvality, již kuchyním Dolti Collection jako jediným kuchyním na českém trhu udělila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, či prestižní titul Superbrands.

Více na www.oresi.cz.

Text: Jan Chára
Foto: Oresi

Víte, že

Oresi má v nabídce i modely s antibakteriálními povrchy s přídavkem stříbra od francouzské společnosti Polyrey? 

K nezávadnosti kuchyně přispívají i kvalitní materiály, které se neodírají a neztrácejí barvy. V sestavě z modelů Silk Touch Cappuccino a Dub Strong Way je obkladový panel z kaleného skla v barvě Cappuccino, který se velmi snadno čistí. Vyberte si u Oresi. Návrh ve 3D je zdarma.

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne