KLIMA dveře odolají rozdílu teplot i vlhkosti

Datum: 15.3.2023
obrázek
Společnost SOLODOOR, jeden z největších českých výrobců interiérových dveří a obložkových zárubní, nabízí pro své interiérové dveře úpravu KLIMA. Jedná se o speciální úpravu konstrukce dveří, která skvěle eliminuje rozdíly v teplotě a vlhkosti mezi jednotlivými místnostmi. Díky tomu nedochází ani za ztížených podmínek, kterým jsou dveře vystaveny, k jejich kroucení, prohýbání, rozkližování hran či jiným nežádoucím deformacím.

KLIMA dveře tak svým uživatelům slouží mnoho let a přestavují ideální řešení pro místnosti, jako jsou ložnice, vstupní chodby, verandy, kuchyně nebo koupelny.

Dveře KLIMA nabízí společnost SOLODOOR ve třech variantách podle míry jejich odolnosti:

KLIMA I

Dveře s úpravou KLIMA I zvládnou rozdíl teplot do 5 °C a rozdíl relativní vlhkosti do 20 %. Jsou tedy vhodné do místností, ve kterých je teplota o pár stupňů nižší než v jiných částech bytu či domu, jako je například ložnice. Toto základní provedení nabízí výrobce standardně u všech svých modelových řad zdarma.

KLIMA II

Dalším stupněm je provedení KLIMA II, díky kterému dveře odolají rozdílu teplot do 10 °C a rozdílu relativní vlhkosti do 35 %. Tyto dveře se tedy hodí do místností, jako jsou vstupní chodby či verandy, ve kterých bývá obvykle nižší teplota a vyšší vlhkost než v obytné části domu či bytu. Tyto dveře je nutné osadit do ocelové nebo obložkové zárubně.

KLIMA III

Nejvyšším stupněm je KLIMA III. Dveře s touto úpravou zvládnou rozdíl teplot do 20 °C a rozdíl relativní vlhkosti do 50 % a jsou ideálním řešením například do koupelny, kuchyně, chodby nebo pro oddělení garáže a zbytku domu. V těchto místnostech jsou dveře vystaveny náročným podmínkám, mezi které patří především nárazové střídání teplot a vysoká vlhkost. Díky úpravě konstrukce KLIMA III dveře těmto ztíženým podmínkám odolají, aniž by došlo k jejich poškození. Je nutné je osadit do ocelových zárubní.

Společnost SOLODOOR a.s. nabízí kromě širokého portfolia interiérových dveří a zárubní také odborné poradenství a poskytuje na všechny své modelové řady dveří záruku 5 let.

Více informací najdete na www.solodooor.cz.

Text a foto: Solodor

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne