Domácí sprchová oáza dopřeje relax

Datum: 3.2.2023
obrázek
Po náročných dnech se často těšíme na horkou sprchu. Představuje pro nás útočiště dopřávající soukromí, relaxaci, ale také příjemné prožitky. Nejmodernější sprchové kouty však nabízejí o kousek více a sprchování pozvedají na dokonalý očistný rituál těla i mysli.

Potěší nejenom prvotřídním designem, dostatkem prostoru, ale také prémiovými materiály a technologiemi. Z běžné sprchy se stane wellness zážitek, který si můžeme pravidelně dopřávat z pohodlí domova. Jak si sprchovou oázu vytvořit?

Kouzlení se sklem

Moderní sprchové kouty na první pohled zaujmou jednoduchým designem. Inspirované jsou často minimalismem, kde každý prvek v prostoru má své místo, svůj účel a nic nepřebývá. Aby sprchový kout poskytoval správné intimní prostředí, je potřeba šikovně pracovat s dominantním materiálem – sklem. Jeho hlavní výhodou je, že vytváří dojem většího prostoru a volnosti. Může být v podobě fixní zástěny, pokud ale místnost poskytuje dostatek prostoru, lze ji obohatit také o otočné dveře.

Jako pod vodopádem

Klíčem k perfektnímu sprchovému zážitku je i správný výběr baterií. Klasické ruční sprchy příjemně osvěží a potěší masážními funkcemi. O několik úrovní intenzivnější prožitek ale nabízejí hlavové sprchy uchycené na stropě nebo na stěně. Široký pás vodních kapek působí hypnotizujícím účinkem a okamžitě si budeme připadat jako pod tropickým vodopádem. Intenzitu vodního proudu lze navíc nastavit podle aktuální nálady. Zatímco jemně dopadající kapky uvolní mysl, prudší proud přináší úlevu napnutým svalům.

Bezpečnost především

O bezpečnosti ve sprchovém koutu rozhoduje především správný výběr vaničky. Instalovat ji lze zabudováním do podlahy, nebo umístěním na podlahu, kde bude vanička vyvýšená. Soklík je třeba tam, kde není možnost zabudovat sifon do podlahy. Pozornost je při jejich nákupu potřeba věnovat odolnosti materiálu a protiskluzové funkci. Vaničky Laufen Pro jsou vyrobeny z extrémně odolného materiálu Marbond. Na dotek je hladký, působí jako přírodní materiál, a kromě bílé je možné jej pořídit v antracitové, betonově šedé, černé a světle šedé.

Hlavně šetrně

Moderní sprchové kouty se ale nezaměřují jen na design a kvalitu zážitku. Podstatná je pro ně i ekologičnost. Už samotné sprchování je z hlediska spotřeby vody oproti koupeli ve vaně úspornější. Sprchové hlavice zároveň umožňují přesné nastavení intenzity proudu, termostatické baterie pak pečují o optimální teplotu vody. „Součástí intenzivního prožitku ve sprše je i maximální pocit komfortu a bezpečí. Termostatické baterie Laufen jsou jistotou, že na vás bude dopadat voda pouze ve vámi stanovené teplotě,“ přibližuje Iva Šedivá ze společnosti Laufen cz.

Několik možností

Sprchová vanička řady Laufen Pro zaujme obdélníkovým řešením s odtokem podél delší hrany. K dostání je v tradiční bílé, ale také módní světle šedé, antracitové, betonově šedé a černé barvě. Sprchové vaničky z kolekce Solutions jsou ukázkovým příkladem minimalismu v koupelnovém interiéru. Podomítková sprchová baterie v jednoduchém, nadčasovém designu z kolekce Kartell•Laufen je maximálně úsporná hned v několika ohledech. Nezabere příliš mnoho místa, současně je vybavena průtokovou a teplotní pojistkou.

Nástěnná sprchová baterie Cityplus v podobě sprchového sloupu poskytuje mimořádně intimní zážitek ze sprchy. Efekt tropického deště zrelaxuje unavené svaly, ale i mysl. Nástěnná sprchová baterie z kolekce City Pro na první pohled zaujme atypicky tvarovanou ruční sprchou Aquajet s kruhovým tvarem. Je tvořena syntetickou hadicí o délce 1,5 metru. Skvěle doplní klasické, ale i nadčasově laděné sprchové kouty. Elegantní sprchový sloup Vivid dopřeje smyslnou relaxaci na závěr každého dne. Subtilní design, kterému dominuje tenká hlavová sprcha v kruhovém provedení, ho činí ideální do jakéhokoliv moderního sprchového koutu.

Text: Romana Francková

Foto: Laufen

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne