Stolujeme v paneláku

Datum: 21.12.2022
obrázek
Kuchyň je srdcem domova, kde se má komfortně vařit, stolovat a pohodlně žít. I v panelovém domě se při rekonstrukci stávajícího bydlení snažíme umístit jídelní stůl do kuchyně či do její blízkosti. Inspirujte se u Oresi.

Kuchyň a obývací pokoj lze při rekonstrukci přestavět na multifunkční místnost, určenou ke společenským a rodinným aktivitám. Jídelní stůl můžete mít vyrobený na míru z podnoží, osazeného deskou totožnou s pracovní deskou kuchyně. V kuchyňském studiu Oresi vám předvedou dané možnosti.

Místo pro jídelní kout

Komfort stolování je závislý především na prostoru kolem stolu, který musí poskytnout dostatek místa pro odsunutí židle při usedání a vstávání a zároveň také bezpečný průchod kolem stolu. 

Deska stolu, vyrobeného na míru, má dekor EPIQA stejně jako dvířka horních skříněk. Tím se stůl nenásilně propojuje s kuchyní. Spodní a vysoké skříně jsou z linie MAGIQ od Oresi.
Foto: TV Prima

TIP ARCHITEKTA

„Délka stolové desky se odvíjí od daného prostoru a je obvykle určena násobkem místa pro jednu osobu a počtem stolujících. Plochu potřebnou pro vlastní stolování jednotlivce určuje vzdálenost mezi lokty. Minimální šířka plochy pro jednu osobu je 650 mm, tedy stůl pro dva sedící vedle sebe má mít délku 1300 mm. Spodní hranice, kterou je přípustné použít v malých interiérech je 600 mm na osobu,“ říká Ing. arch. Petr Kaluža z Oresi.

Chcete stůl své kuchyni na míru?

Zajděte za odborníky do Oresi, největšího prodejce kuchyní na českém trhu. V portfoliu jsou čtyři ekonomické řady kuchyní, které vždy přinášejí prověřenou kvalitu v atraktivním designu za nejnižší možnou cenu. Proto uspokojí všechny své zákazníky. 3D návrh je u Oresi zdarma.

Více informací na www.oresi.cz.

Text: Jan Chára

Foto: Oresi

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne