Větrání bytových domů novým systémem Energo Evo

Datum: 2.11.2022
obrázek
Ventilační turbíny Lomanco jsou elegantní a energeticky nenáročný produkt, který díky proudění přírodního větru, svému jedinečnému designu a kvalitní konstrukci zajistí trvalý vzdušný oplach rodinných i bytových domů, hal a průmyslových objektů. U rodinných domů se turbíny používají k posílení cirkulace vzduchu.

V letních měsících tak lze docílit výrazného snížení teploty v půdních prostorech. V zimě naopak turbíny pomohou s odtahem přebytečné vlhkosti.

Využití v bytových domech

Nicméně čím dál více uživatelů používá systém Lomanco i na bytových domech, kde turbíny a systémy Lomanco efektivně zvládají zajistit kompletní odtah stoupaček, čímž zvyšují komfort obyvatel a životnost stoupaček objektu. Lidé v bytových domech si dříve stěžovali, že cítí vůni ze sousedovy kuchyně nebo že se jim zápach drží ve stoupačkách. Bylo tedy jasné, že princip odtahu stoupaček z 20. století již není účinný a schopný plnit svoji funkci. Podařilo se nám najít řešení. V roce 2015 jsme na trh uvedli systém Lomanco Energo, který díky spolupráci turbíny s ventilátorem dokáže spolehlivě zajistit účinný a zcela dostatečný odtah stoupaček i v bytových domech, které mají deset a více podlaží. K hlavici je připojeno čidlo otáček, které vysílá signály řídící jednotce. V případě, že je proudění přírodního vzduchu na povrchu střechy nedostatečné, řídící jednotka sepne ventilátor, který tak zajistí optimální výkon turbíny, potřebný k úplnému odtahu nečistot a zápachu. Stoupačka je tak konstantně odtahována v průběhu celého dne a obyvatelé jednotlivých bytů se nemusí o nic starat. Stačí jen dostat zápach z bytu do stoupačky pomocí digestoří nebo ventilátorů. Výhodou tohoto systému je nepochybně jeho samočinné fungování a minimální požadavky na pravidelnou údržbu. Chce-li zákazník spínat ventilátor manuálně přímo z pohodlí svého bytu, jsme schopni dodat i toto řešení.

Novinka Energo Evo

Novinka Lomanco ENERGO EVO představuje nejnovější a technicky nejpokročilejší řešení., které pro řešení odtahu stoupaček nabízíme. Toto řešení je skvělé v tom, že má kromě nového a vylepšeného ventilátoru plně nastavitelnou řídící jednotku. Tuto jednotku lze nastavit přesně na míru potřebám v jednotlivých bytových domech. V době snídaní, obědů a večeří je interval spínání a výkon ventilátorů vyšší než v noci, kdy se tolik nevaří. Výkon a četnost spínání lze nastavit pro jakýkoliv denní interval individuálně a zákazník si tedy může jednotku nastavit a přizpůsobit ke své maximální spokojenosti. Výhodou tohoto systému je, že se tato nastavení provádí ve výrobě nebo přímo na střeše. U těchto systémů lze využít i možnost připojení vlhkostního a teplotního čidla, jež vám můžeme individuálně nastavit podle vašich požadavků. Použití čidel ale není na bytových domech nutné a čidla jsou tedy v praxi využívána především v průmyslových a zemědělských objektech. Nový systém má také pozitivní vliv na téma dnešní doby – energetickou náročnost.

Montáž systému

Montáž celého systému není složitá, ale je potřeba, aby byly jednotlivé kroky instalace provedeny technicky správně. Proto je dobré oslovit při montáži přímo nás nebo proškolenou montážní firmu, která má se systémem Lomanco dostatek zkušeností.

Pro více informací k ventilačním turbínám Lomanco navštivte stránky www.lomanco.cz nebo využijte služeb našeho obchodně-technického zástupce.

Text: Michael Fara

Foto: Lomanco

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne