Balzám na duši

Datum: 12.9.2022
obrázek
Zelená barva působí jako balzám na duši. O jejích terapeutických vlastnostech psali nejen básníci, ale i psychologové barev. Obklopte se zelení a zaplaví vás klid!

Trendy v interiéru jsou pro vás obzvláště příznivé, protože odstíny zelené jsou nyní velmi aktuální – podívejte se, jak tuto módní barvu do interiéru zavést a s čím ji kombinovat, abyste získali stylové a konzistentní uspořádání.

Odkud se tato móda pro zelenou
v různých podobách bere?

Podle badatelů trendů je odrazem našeho obratu k přírodě, spojeným v ucelený celek s oblibou hnutí slow, zájmem o ekologii a ochranu planety. Zelená uklidňuje, takže je to ideální barva pro časy plné nejistoty. Když jsme navíc začali trávit více času doma a rostla obliba práce na dálku, začali jsme se více věnovat tomu, jak interiér ovlivňuje naši pohodu a vědomě vytvářet jeho barvy. A když se dům stal centrem soukromého i pracovního života, uklidňující zeleň je dokonalá.

Odstíny zelené krásně ladí s různými materiály

Vypadají fenomenálně na látkách – zvláště na těch s jemným leskem, jako je samet nebo satén. Dřevo proti nim vypadá skvěle – světlé zdůrazňuje jemnost pastelových tónů a tmavé expresivitu hlubokých. Zelená má ráda lesk – zlatou i měď a krásně broušené barevné sklo.

Jak se zelená snáší s jinými barvami?

Skládat barvy dohromady je opravdové umění. Dovedně vybrané dokážou oživit i to nejnudnější aranžmá, ale stačí, abyste udělali jednu chybu, a efekt může být opačný. Pole k předvádění je velké, protože zelená snáší většinu barev a určitě i ty, se kterými se vyskytuje v přírodě. Krásně se kombinuje s pastelově růžovou a výraznou fuchsiovou a bude skvěle ladit s šedou a hořčičnou.

Text: (pr)

Foto: Westwing

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne