Pokojík do pohody

Datum: 22.8.2022
obrázek
Než se maminka dvanáctiletého Jakuba rozhodla, že jeho dětský pokoj promění v pohodové místo pro mladého teenagera, trvalo to dlouho. Panelový byt v Praze 4 zatím neprošel rekonstrukcí, kterou by si po 30 letech tak zasloužil.

Buď chyběly peníze, nebo šikovné ruce a i proto se s jakoukoliv úpravou a přestavbou čekalo na „až někdy“.

Staré zařízení už dávno nevyhovuje

Kuba dospívá a tím dospívají i jeho potřeby. Už mu dávno nestačí jeho dětský pokoj, který byl zařízen z větší části nábytkem ještě po jeho mamince a zátěžovým kobercem, který rozhodně do dětského pokoje nepatří. Různé kombinování nekombinovatelných kusů nábytku, staré tapety a tragické rozvody elektřiny zkrátka nejsou únosné.

Přijímat návštěvy vrstevníků

Proto se jeho maminka rozhodla pro změnu a tak jsme se dohodly, že vytvoříme pro Kubu pokoj, který bude jeho světem a místem kde bude rád trávit svůj čas a přijímat návštěvy svých vrstevníků bez obavy, že se bude muset stydět za to, jak pokoj vypadá. Když jsem se zeptala Kuby, jaký pokoj by si představoval, odpověděl, že do pohody, a to bylo tedy hlavní zadání, kterým jsem se pokusila řídit.

Barevné tóny

Hlavní roli v tomto interiéru hrají tóny svěží limetkově zelené, tyrkysové a modré. V kombinaci s bílou a černou tvoří ucelený koncept, který je rozbit o přírodní kusy zařizovacích prvků v materiálu bříza pro dojem útulna, které přírodní dřevo umí tak skvěle vykouzlit.

Důraz na mobilní a úložné prostory

Tak jako u každého interiéru, který je tvořen pro dospívajícího kluka byl dán důraz na mobilní a úložné prostory. To se povedlo tak, že v pokoji je obojího dostatek a přitom nepůsobí stísněným a přeplácaným dojmem. Proč nevyužít třeba botník na různé kabely a materiály, které Kuba jako mladý muzikant potřebuje? Postel s úložným prostorem nebo recyklovaná policová skříň s novým nátěrem dá prokouknout novému prostoru a ještě poslouží.

Přání splněno

Prostor 17 m2 sice nejde nafouknout, ale určitě jde využít každý čtvereční metr na maximum. A to hlavně tak, aby měl Jakub pokojíček takový, jaký si přál, tedy do pohody.

Text: (ab)

Foto a vizualizace: archiv redakce

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne