Realizace pokoje pro dva hráče

Datum: 17.8.2022
obrázek
Návrh pokoje pro dva bratry, kteří rádi hrají hry na konzoli playstation, se podařilo realizovat se všemi detaily. Čekalo se na konec topné sezóny, kvůli přemístění radiátoru.

Zadáním bylo vyřešit dispozici tak, aby zde kluci mohli bydlet až do dospělosti a vešlo se jim sem vše potřebné. Tedy oblečení, školní potřeby, hračky, postele, ale také televize s nezbytným vybavením pro konzoli Playstation. Tolik věcí bylo potřeba naskládat do pokoje o rozloze cca 14,5 m2. Další z požadavků ze strany rodičů byl zachovat stávající na zakázku vyrobené postele a použít stejný dřevodekor i jinde v pokoji.

Dispoziční řešení

Dispozice pokoje se řešila poměrně dlouho, a nakonec vyhrála varianta, která sice vyžaduje posunutí topení, ale bude to stát za to. V paneláku je výměna radiátoru celkem komplikovaná, protože to nelze provádět v topné sezóně, do které jsme se samozřejmě trefili. Měli jsme mít tedy dostatek času vše připravit na realizaci, která měla probíhat až na jaře. Díky tomu nám ale vznikl prostor na postele podél čelní stěny, které budou odděleny knihovnami pro dostatek soukromí. Aby si kluci mohli v intimitě ještě přilepšit, navrhla jsem jim do pokoje každému závěs k úplnému zatažení ložní části. Boky knihoven mezi postelemi kryje černá tabule, která poslouží i jako místo na různé plakáty, samolepky atd. Na protější straně se pak nachází pracovní stoly, nad nimiž je dlouhá police na knížky. Televize je připevněna na desce, která bude i současně pojízdná do stran, aby se o ni mohli chlapci spravedlivě podělit. Šatní skříň pak na přání maminky Zuzany vyplnila zbývající místo podél zdi tak, aby vzniklo víc prostoru uprostřed pokoje na hraní.

Barevný koncept

Celkový barevný koncept jsem ladila k dekoru dřeva na postelích a přidala jsem k tomu svoji oblíbenou modrošedou. Jako doplňující a nadčasová je kombinace černé a bílé. Motivy na „oživení“ dětského pokoje i textilu jsem čerpala z oblíbené herní konzole Playstation. Dekorace na skříních jsou řešeny zakázkovými polepy a na stěnách malbou.

Skvělá spolupráce

„Spolupráce se Zuzkou a její rodinou byla opravdu výjimečná a pro mě velice přínosná. Moc bych si do budoucna přála víc takových klientů, kteří budou chtít dovést můj projekt do zdárného cíle. Tou nejlepší odměnou a zadostiučiněním je spokojenost na všech stranách. Hodnocení Zuzky na sociálních sítích je toho důkazem. Za to všechny momenty realizace a hromada stráveného času prostě stojí,“ doplňuje návrhářka Klára Petrová.Klára Petrová – KP Atelier

Textil a design jsou mojí vášní už od střední školy a od té doby, kdy jsem se stala matkou, přidala se i láska k dětským pokojíkům… Neustále se snažím sledovat trendy a technologie v designu, učím se nové techniky v oblasti textilního výtvarnictví. Práce se mi stala koníčkem a nejlepším přítelem…. každý můj produkt je navržen a vyroben srdcem… přesně tak, jak si děti zaslouží.

Více informací naleznete na www.kpatelier.cz.

Text: Klára Petrová

Foto: KP Atelier

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne