Potěší smysly na pohled i dotekem

Datum: 23.5.2022
obrázek
Jednoduchá, kreativní, a přesto vysoce elegantní. Taková je koupelnová kolekce INO švýcarské značky Laufen. Řada navržená světoznámým designérem Toanem Nguyenem využívá nejmodernějších technologií k dosažení dokonalých a čistých linií, ale také maximální prostorové praktičnosti a dlouhotrvající životnosti.

„Kolekce INO vychází z klasických koupelnových tvarů, představuje ale jejich zcela nové pojetí. Fascinuje nadčasovostí, prací s pokročilými materiály a perfektně ladnými tvary,“ popisuje Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen CZ.

Zcela nové možnosti designu

„Světoznámý designér Nguyen, který působil v designérských studiích v Paříži, Barceloně a Madridu, si s podobou koupelnových prvků skutečně pohrál. Ukázal, že limity keramického materiálu jsou mnohem dál, než by řada lidí očekávala. S využitím technologie tenkostěnné keramiky SaphirKeramik dodal klasickým koupelnovým produktům originální vzhled, ale také vysokou odolnost a lehkost. Toan Nguyen využívá materiál SaphirKeramik na maximum a představuje zcela nové možnosti designu v oblasti koupelnové keramiky. Vidět to lze v tvarech, detailech, u umyvadel pak například u pojetí odkládacího prostoru, který je pevně spojen s umyvadlem, a tvoří tak jeden celek. Kolekce INO je důkazem, že lepší tvárnost materiálu umožňuje designérům objevovat neotřelé způsoby při návrzích koupelnové keramiky,“ uvádí Iva Šedivá.

Umyvadla skvěle doplní větší i menší prostory

Dominantou kolekce jsou především umyvadla a umyvadlové mísy vyznačující se tenkými hranami, precizními záhyby a čistými tvary. Charakteristické jsou pro ně praktické odkládací plochy s dostatkem prostoru pro umístění hygienických potřeb. Velikost odkládacích ploch je navíc možné u vybraných umyvadlových modelů přizpůsobit podle přání zákazníka a dispozice jeho koupelny. Umyvadla tedy skvěle doplní větší i menší prostory.

Kreativita a možnosti kombinací jsou takřka neomezené

Koupelnový nábytek INO okouzlí minimalistickým designem, pro který jsou charakteristické zaoblené hliníkové rohy. I zde se navíc projevuje snaha využít každý kout koupelny na maximum. Řada nabízí umyvadlové skříňky s dvířky nebo zásuvkou. Maximálně praktické jsou závěsné skříňky s poličkami umístěnými nejen uvnitř, ale také na dveřích. Šikovně pracují s prostorem a umožňují perfektní organizaci koupelnových potřeb. U všech prvků lze volit mezi stále oblíbenějším bílým matným provedením nebo dekorem ořechu. Série koupelnové keramiky INO si také skvěle rozumí s úložnými prostory z řady Base. Jednoduše ji lze kombinovat také s bateriemi Kartell by Laufen, Pure a Twinplus. Kreativita a možnosti kombinací jsou takřka neomezené.

Kolekci INO a další vybavení koupelen té nejvyšší švýcarské kvality si můžete prohlédnout v pražském showroomu LAUFEN space Prague v blízkosti pražského náměstí I. P. Pavlova.

Text: Romana Francková

Foto: Laufen

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne