Jak zařídit kuchyň v paneláku

Datum: 16.5.2022
obrázek
Bydlíte v paneláku a chystáte se koupit si novou kuchyň? Jednořadá linka, kterou byly tyto byty vybaveny, dnes již nestačí požadavkům na moderní bydlení. Chcete-li tu mít komfort, bude potřeba upravit dispozici místnosti. Jak na vaši novou kuchyň vám poradí Oresi, největší prodejce kuchyní na trhu.

Někdy stačí i menší stavební úprava a získáte větší plochu kuchyně či možnost jejího lepšího uspořádání. Kromě jednořadé linky tu může být kuchyň ve tvaru písmene „L“ se spoustou úložného místa i pracovních ploch, umožňující volný a bezpečný pohyb i umístění jídelního stolu. V některých typech bytů se ale nemusíte obávat ani kuchyně ve tvaru písmene „U“. Inspirujte se dvěma příklady kuchyní Oresi, které proměnily panelákové byty v pořadu Jak se staví sen.

Klasické elko

Designéři se v prvním příkladu rozhodli zrušit dveře, které do kuchyně vedly z chodby, částečně ubourat příčku mezi obývákem a kuchyní a prostor oddělit blokem vysokých skříní. Nábytek nedosahuje až ke stropu, místnost je tak světlejší a vzdušnější. Elegantní kuchyň z řady Dolti Collection je sestavena z modelů Silk Touch v barvě cappuccino a Big Picture v dekoru Borovice Provence. 

 
Rohové řešení nabízí dostatek místa k práci i k ukládání nádobí. Pracovní desku osvětluje LED pásek, zafrézovaný do dna horních skříněk po celé jejich délce.
 
 
Sestavu, oddělující kuchyň od obýváku, ze strany kuchyně tvoří model Silk Touch v barvě cappuccino a dekor se propisuje i na bok skříní. Linka má rozměr 2749 x 3066 mm, blok je široký 1200 mm.

Účko v paneláku

Do původního prostoru byla navržena kuchyň koncipovaná do tvaru písmene „U“. Ta je sestavená z modelů Steel Art v dekoru Struktur a Dub Padana opalovaný z linie Wood Hit z řady Dolti Collection. Je tu dost místa pro práci i ukládání. Kuchyň přes americkou lednici a sestavu skříní se spotřebiči prochází až do obývacího pokoje. 

 
Tipem pro inspiraci je v kuchyni Steel Art/Wood Hit od Oresi také osvětlení LED pásky, které jsou umístěny jak pod horními skříňkami, tak v jejich horní části, kde osvětlují strop, a odražené světlo dodává prostoru příjemnou atmosféru. Rozměr linky je 1850 x 2248 x 7144 mm.

Poraďte se s odborníky

Nevíte, jaká kuchyň bude do vašeho domova nejvhodnější? Přijďte do některého studia Oresi, kde vám odborní prodejci pomohou nejen s dispozičním řešením kuchyně, ale také s výběrem vhodného modelu ze čtyř řad kuchyní, které má Oresi v portfoliu a jež jsou vždy nejvýhodnější ve své třídě na trhu. Dobrou zprávou je i fakt, že 3D návrh je u Oresi vždy zdarma.

Názor architekta

„Existuje škála možností různé intenzity, od úprav pozic příček mezi kuchyní, chodbou a jádrem s koupelnou až po propojení kuchyně s obývákem. Vždy jde ale o kompromis. Byt se nedá nafouknout a záleží především na stylu života dané rodiny, který ústupek pro ně bude nejméně bolestivý a co budou ochotni pro větší kuchyň obětovat,“ konstatuje Ing. arch. Jaroslav Sládeček, architekt Oresi.

Text: Helena Štětinová

Foto: TV Prima

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne