Jakou pořídit baterii do kuchyně?

Datum: 25.4.2022
obrázek
Moderní kuchyň vyniká nejen sladěným stylem, ale také řadou výkonných pomocníků. Jedním z nich je i dřezová baterie. Co všechno byste od baterie do kuchyně měli chtít?

Proč se může nízká cena prodražit?

Dříve, než si určíte finanční strop, je třeba zvážit řadu parametrů. Právě ony totiž rozhodnou, zda je cena opravdu tím nejdůležitějším parametrem, resp. zda úspory při pořízení baterie budou jen nechtěným kompromisem k funkčnosti, spolehlivosti a bezpečnosti. Zároveň dražší neznamená vždy nutně lepší. Proto je třeba se zamyslet nad tím, jak chcete baterii do kuchyně používat.

Požadavky na ni se mohou lišit podle toho, zda ji pořizuje rodina s dětmi, samostatně žijící dospělý, senioři anebo mladý začínající pár. Jednoduše, čím častěji budete dřezovou baterii používat, tím kvalitnější by měla být a vaše nároky by měly být vyšší. Jen pro představu: jeden samostatně žijící dospělý, který přes týden chodí do zaměstnání a víkendy tráví mimo domov, použije baterii ca 20× denně.

Baterie do kuchyně: na jaké vlastnosti se zaměřit

Základem je samozřejmě vzhled baterie. Musí vám ladit do oka. Vedle designu (hladký, zdobný, hranatý, oblý, retro, minimalistický, industriální, přírodní…) je třeba vybrat i povrchovou úpravu (nejčastější je chrom, ale skvěle působí i design nerezu, černá, grafitová, mosaz anebo hravé barvy). Pak je třeba přistoupit k praktické stránce, která by měla být tím, co při výběru baterie do kuchyně na pomyslné váze důležitosti převáží. Jaké parametry zohlednit?

  1. Výška výtoku – výtoky do „L“, „U“ nebo „C“ umožňují pohodlné napouštění vysokých či objemných nádob, vč. rychlovarné konvice
  2. Možnost otáčení výtoku – tento parametr je obzvlášť důležitý u dvoudřezů, případně na kuchyňském ostrůvku
  3. Výsuvná sprška a perlátor – významně usnadňují práci s vodou, sprška mívá možnost více typů proudů, perlátor usměrňuje tlak a vodu „načeří“
  4. Odolnost povrchů – protože kuchyňskou baterii budete ovládat pravděpodobně i se špinavýma rukama, je třeba volit takovou baterii do kuchyně, jejíž povrchy jsou ošetřeny speciální vrstvou (chrání ji před poškozením, usazováním nečistot a usnadňuje údržbu)
  5. Keramická kartuše u pákových baterií – zabezpečuje hladké a přesné nastavení teploty a proudy vody

Kam umístit a jak ovládat?

Nejběžnějším typem jsou stojánkové dřezové baterie ovládané pákou. Sáhnout však můžete i po nástěnných či podomítkových bateriích, ať už kohoutových či pákových. Výrazně ekonomičtější a bezpečnější jsou baterie pákové. Pokud chcete zachovat jednotu stylu, poohlédněte se například i po funkčně i esteticky ladících setech baterie do kuchyně a dřezu.

Baterie do kuchyně pro speciální potřeby

Protože baterie do kuchyně je skutečně nezbytným vybavením, naleznete v nabídce řešení i pro zdánlivě neřešitelné situace. Specialitou jsou například sklopné baterie, případně baterie do kuchyně, které lze stlačením zasunout do kuchyňské desky. Takovou variantu ocení zejména ti, kteří chtějí dřez umístit pod okno.

Dalším skvělým počinem jsou baterie do kuchyně s filtrací, případně ještě s chladicím zařízením nebo zásobníkem vroucí vody. Ty ocení nejen rodiny s dětmi, kdy získáte chlazenou vodu (perlivou, neperlivou, jemně perlivou), případně vroucí vodu na jediné otočení. Bezpečnostní zarážky jsou samozřejmostí. Běžná kohoutková voda má pak v baterii samostatný rozvod. V neposlední řadě jistě zaujme také baterie do kuchyně s dotykovým či dálkovým (senzorickým) ovládáním, která výrazně zefektivní vaši činnost.

Text a foto: Sanitino

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne