Větrání bytových domů novým systémem Energo Evo

Datum: 17.4.2022
obrázek
Jistě jste už slyšeli o ventilačních turbínách Lomanco. Předpokládám tedy, že již víte, že se jedná o elegantní a energeticky nenáročný produkt, který díky proudění přírodního větru, svému jedinečnému designu a kvalitní konstrukci zajistí trvalý vzdušný oplach rodinných i bytových domů, hal a průmyslových objektů.

Posílení cirkulace vzduchu

Běžně se turbíny používají k posílení cirkulace vzduchu, která objekt konstantně zbavuje přebytečné vlhkosti, případně tepla, čímž je významně prodlužována životnost stavby.

Pravděpodobně jste také zaznamenali, že se ventilační turbíny Lomanco čím dál častěji objevují na střechách panelových a bytových domů, kde efektivně zvládají zajistit kompletní odtah stoupaček, čímž zvyšují komfort obyvatel a životnost stoupaček objektu. Lidé v bytových domech si dříve stěžovali, že cítí vůni ze sousedovy kuchyně nebo že se jim zápach drží ve stoupačkách. Bylo tedy jasné, že princip odtahu stoupaček z 20. století již není účinný a schopný plnit svoji funkci. Chtěli jsme najít řešení, a to se nám podařilo.

Uvedení systému na trh

V roce 2015 jsme na trh uvedli systém Lomanco ENERGO, který díky spolupráci turbíny s ventilátorem dokáže spolehlivě zajistit účinný a zcela dostatečný odtah stoupaček i v bytových domech, které mají deset a více podlaží.

K hlavici je připojeno čidlo otáček, jež vysílá signály řídící jednotce. V případě, že je proudění přírodního vzduchu na povrchu střechy nedostatečné, řídící jednotka sepne ventilátor, který tak zajistí optimální výkon turbíny potřebný k úplnému odtahu nečistot a zápachu. Jakmile je stoupačka odtažena nebo se povětrnostní podmínky změní na optimální, ventilátor se vypne. Celý systém tak lze jednoznačně označit za energeticky přívětivý. Výhodou tohoto systému je nepochybně jeho samočinné fungování a minimální požadavky na pravidelnou údržbu. Chce-li zákazník spínat ventilátor manuálně přímo z pohodlí svého bytu, jsme schopni dodat i toto řešení.

Hybridní systém

Ačkoliv je tento produkt zcela jedinečný a konkurence podobné hybridní systémy nenabízí, tak jsme u nás minulý rok rozhodně nezaháleli a ENERGO se nám podařilo vylepšit. Novinka Lomanco ENERGO EVO kromě nového ventilátoru a optimalizované výkonnosti nabídne možnost přesného definování otáček ventilátoru v libovolném časovém intervalu. Tento upgrade má pozitivní vliv na téma dnešní doby – energetickou náročnost. Inovace dále otvírá nové dveře k využití celého systému, který bude moct být nastaven dle požadavků obyvatel bytových domů nebo dle potřeb provozu v průmyslových a administrativních objektech.

Montáž celého systému

Montáž celého systému není složitá, ale je potřeba, aby byly jednotlivé kroky instalace provedeny technicky správně. Proto je dobré oslovit při montáži přímo nás nebo proškolenou montážní firmu, která má se systémem Lomanco dostatek zkušeností.

Pro více informací k ventilačním turbínám Lomanco navštivte stránky www.lomanco.cz nebo využijte služeb našeho obchodně-technického zástupce.

Text: Ing. Michael Fara

Foto: Lomanco

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne